Учора, 15 квітня, мало відбутися засідання комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку Івано-Франківської обласної ради.
Ще перед початком засідання голова комісії і депутат від політичної партії фракції ВО “Платформа громад” Тарас Виноградник на своїй сторінці у фейсбуці проанонсував засідання та зазначив, що апарат обласної ради відмовляється підтримувати запропоновані ним питання на порядок денний, пише Типовий Франківськ.
“Політично-партійна корупція в дії. Апарат обласної ради категорично відмовляється опубліковувати на сайті обласної ради запропонований головою комісії порядок денний. Не покидає передчуття можливих корупційних дій посадових осіб. Все-таки «дідусь» Фрейд був правий! На вчинки людей впливає і страх теж… Дехто прочитав порядок денний – і почалась реакція”, – йдеться в дописі.
Відтак Тарас Виноградник оприлюднив порядок денний, який відповідно подав на розгляд депутатам.
Зокрема, пропонувались питання:
1. Про стан досудового розслідування щодо подій та фактів порушень чинного законодавства України суб’єктами виборчого процесу на проміжних виборах народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №87 в період з 28.03.2021 по 05.04.2021р.р.
(Запрошені: начальник слідчого управління Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, представник Івано-Франківської обласної прокуратури).
2. Про виконання приписів ст.ст. 5, 6, 7 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” окремими депутатами Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання (звернення громадянина Кипещук В. В.).
(Запрошені: голова Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії).
3. Про інформування про можливі наслідки для осіб, що перешкоджають законній діяльності депутатів (в т. ч. ненадання відповідей на депутатські запити, що надсилаються Івано-Франківською обласною радою).
4. Про стан справ щодо Комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна, Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Івано-Франківськоблагроліс», Комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради «Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради”, оцінювання ефективності їх діяльності.
5. Про стан грошових виплат і рівень соціального забезпечення медичних працівників, які працюють з хворими на Covid-19, а також забезпечення родичів померлих медичних працівників від Covid-19.
(Запрошені: представники Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА).
6. Розгляд проєктів рішень Івано-Франківської обласної ради.
7. Розгляд звернень громадян.
8. Різне.
Втім, вже на початку засідання комісії не було кворуму, а між заступником голови обласної ради Миколою Палійчуком та головою комісії Тарасом Виноградником виникла дискусія.
Микола Палійчук запропонував проголосувати за порядок денний, який оприлюднено на сайті Івано-Франківської обласної ради і відповідно до якого готувались доповідачі.
З’ясувалося, що на розгляд сьогоднішньої комісії були подані питання не головою комісії, а представником апарату обласної ради Дмитром Дмитруком.
Як зазначає юрист Тарас Жарський, це є порушенням, адже закон говорить про те, що питання мають подаватися тільки головою комісії або його заступником.
Тарас Виноградник зазначив, що питання, які зачитані на комісії, подані правильні. І саме порядок вносить голова комісії, і ніхто не інший.
“Порядок має формувати комісія, натомість за неї сформував працівник облради. Ми вбачаємо, що в порядку, який ми запропонували, є три питання, які можуть бути некомфортними для певних людей. Це щодо використання коштів та вакцинацію в області, щодо діяльності і ефективності комунальних підприємств Івано-Франківської обласної ради та щодо привласнення владних повноважень певними депутаами. Тобто порушення закону України “Про статус місцевих депутатів”. Ці питання впливають на певні фракції та торкаються їхніх інтересів. Тому було зроблено все для того, щоб зірвати нашу комісію, – зауважує голова комісії Тарас Виноградник. – Суть в тому, що я як депутат подав звернення щодо діяльності комунальних підприємств. І ми дослідили, що дуже велика їх кількість є збитковими і фінансується фактично з обласного бюджету. В той же час ми закриваємо школи-інтернати, садочки та ліквідовуємо школи. Ми знайшли кошти, щоб ці об’єкти соціальної інфраструктури не закривати, а заставити ці підприємства працювати ефективніше або взагалі їх ліквідувати. Всі ми розуміємо, що хтось може мати з цього якісь дивіденди”.
Голова комісії акцентує, обласній раді не підходить такий порядок денний.
“Я передбачаю той факт, що голова обласної ради або апарат облради пізніше скаже, що єдина комісія з 12-ти не змогла організувати роботу. І будуть ставити питання, щоб зняти мене з голови комісії, але це їхнє право. Але ми доведемо до кінця ті питання, які я зазначив вище, будучи головою”, – пояснив Тарас Виноградник.