fbpx

Помер громадський діяч Віталій Цапович, ініціатор першого пам'ятника Бандері на Прикарпатті

Політика 14:14, 04.01, 2023

На Прикарпатті помер відомий громадський діяч Віталій Цапович.

Про завершення його життя в мережі повідомив правник, громадський активіст Володимир Ковальчук.

Помер громадський діяч Віталій Цапович, ініціатор першого пам'ятника Бандері на Прикарпатті 1

“Як повідомили друзі, колишні СНУМівці, тихо, несподівано й передчасно, в середині грудня 2022 р. на 48-му році життя відійшов у вічність відомий громадський діяч Прикарпаття Віталій Цапович. Найбільше він запам’ятався громаді області тим, що саме він з групою однодумців в травні 1990 р. на перших Установчих Зборах СНУМу (Спілки Незалежної Української Молоді), будучи ще 16-літнім учнем 4-ї школи, висунув радикальну ідею: встановлення пам’ятника Провіднику ОУН Степану Бандері на його батьківщині в селі Старий Угринів”, – пригадав Володимир Ковальчук.

Помер громадський діяч Віталій Цапович, ініціатор першого пам'ятника Бандері на Прикарпатті 2

Цей вчинок багатьма не сприймався і вважався тоді передчасним або навіть дещо провокативним. Але це було зроблено. І всі пам’ятають, що опісля цей пам’ятник двічі підривали за особистим дорученням міністра оборони СРСР Язова. І Віталій Цапович разом з калуськими сумівцями та громадою області відбудовували нові, інші пам’ятники.

Також запам’ятався він тим, що до останнього спілкувався з відомим політв’язнем та дисидентом, засновником газети “Нескорена Нація” Іваном Кандибою.

Помер громадський діяч Віталій Цапович, ініціатор першого пам'ятника Бандері на Прикарпатті 3

А одними з останніх відвідин Героя України Юрія Шухевича, сина Головнокомандувача УПА Романа Шухевича, до Івано-Франківська займався Віталій Цапович. Та постійно опікувався більш як 90-річним політв’язнем, членом ОУН з Тисмениці, інвалідом Іваном Сливінським…

“Він робив те, що міг робити, і робив це по-своєму, всі 30 років від проголошеної Незалежності України. І таким він запам’ятається тим, хто його знав”, – зазначив Ковальчук.

За його словами, про поминальну Службу Божу на 40 днів в його пам’ять буде повідомлено ближче до тої дати, за узгодженням з рідними та друзями Віталія Цаповича.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: