fbpx

Посол Канади в захваті від франківського "Промприладу" і Urban Space

Економіка 08:09, 27.09, 2019

"Не недооцінюйте себе, бо ви створюєте цінності, які вже варті уваги всього світу!" – сказав Роман Ващук після екскурсії на "Промприлад" у Франківську.

НА ФОТО: Надзвичайний та повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук відвідав франківський "Промприлад", 27 вересня 2019 р.

Учора, 26 вересня, до Івано-Франківська приїжджав Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук. Найбільше часу Ващук присвятив проєкту “Промприлад.Реновація” та спілкуванню зі спільнотою “Теплого Міста”, інвесторами “Промприладу” і співзасновниками ресторану Urban Space 100, пише Sotka.

Роман Ващук подарував місту і проєкту “Промприлад.Реновація” канадський клен – на знак дружби і співпраці.

Івано-Франківськ, Посол Канади Роман Ващук на Промприлад.Реновація
Івано-Франківськ, Посол Канади Роман Ващук на Промприлад.Реновація

Деревце висадили біля входу на “Промприлад”, де сьогодні розвивається унікальний в країні експеримент з імпакт-інвестування і ревіталізації занедбаного заводу. Ващук полив деревце, перерізав стрічку, вручив її обрізки представникам обласної і міської влади і СЕО “Промприлад.Реновація” Юрію Филюку. А тоді пішов оглядати пілотний оновлений поверх заводу.

Посол Канади Роман Ващук в Івано-Франківську на "Промприлад.Реновація"
Роман Ващук і Юрій Филюк перерізають святкову стрічку довкола канадського клена біля “Промприладу”

Після екскурсії Роман Ващук мав закриту зустріч з учасниками проєкту «Промприлад.Реновація» й ініціативи «Тепле Місто».

Читайте також: Що змінити у Франківську: 7 порад від німецьких урбаністів

До речі, говорить українською посол Канади дуже добре: родина Романа Ващука після Другої світової емігрувала до Північної Америки з села Білі Ослави на Надвірнянщині та Тернопільської області.

Посол Канади Роман Ващук в Івано-Франківську на "Промприлад.Реновація"

Ващук зізнався, що вражений побаченим. Пригадав, що проєкт ревіталізації заводу «Промприлад» він бачив ще у березні 2017 року. То були лише ескізи. А сьогодні він вже бачить втілення.

“Перше враження було «Вау!». Тоді ще мені показували на комп’ютері замальовки – як це все має виглядати. А тепер воно є. Це урбаністичне середовище для творчих, підприємливих людей”, – сказав Ващук про “Промприлад.Реновація”.

Він нагадав, що недавно президент Володимир Зеленський під час виступу на форумі “Ялтинської європейської стратегії” закликав іноземних інвесторів вкладати свої гроші в економіку України, і серед найбільш привабливих проєктів президент назвав франківський “Промприлад”.

“Це означає, що ця ініціатива, яка вийшла з комунального базового мікрорівня, набирає макрозначення”, – сказав Посол Канади Роман Ващук.

Команда “Промприладу” теж тішиться, що, крім підтримки партнерів з Канади та Швеції, вони отримали і підтримку вищого керівництва власної країни.

Посол Канади Роман Ващук в Івано-Франківську на "Промприлад.Реновація"

Першою цікавою ініціативою в Івано-Франківську, про яку почув дипломат, був громадський ресторан Urban Space 100: “Я почув вперше про Urban Space як про “гастрономічний ульот”. Мене здивувало, що є дивні люди, які скинулися грошима у Франківську і незрозумілим для більшості способом створили соціальне підприємство, яке водночас продає каву і дає майданчик для спілкування людей. А ще дивно, що ті люди, які інвестували, свідомо зробили це без наміру повернути свої гроші”.

Посол Канади Роман Ващук в Івано-Франківську на "Промприлад.Реновація"

“Тільки ви зуміли таке зробити, – хвалив франківців Роман Ващук. – Та колись і до нас дійде українська цивілізація… Я маю до вас прохання: перестаньте говорити, що Україна стане колись цивілізованим світом. Ніхто так не говорить у світі. Не недооцінюйте себе, бо ви створюєте цінності, які вже варті уваги всього світу!”

Роман Ващук впевнений, що громадянське суспільство в Україні зміцнюється. Він закликав плекати і розвивати горизонтальні зв’язки між мешканцями громади та не покладатися надто на міжнародних донорів.

Як повідомляв КУРС, керівництво проєкту “Промприлад.Реновація” веде переговори з компанією Amazon і відомими стартапами України – пропонують відкрити їхні офіси на ревіталізованому заводі.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: