fbpx

Президенту треба відкрити Конституцію і нарешті зайнятися тим, чим він має займатися, – Роман Ткач

Політика 16:21, 24.11, 2021

Володимир Зеленський має звільнити голову ОП Андрія Єрмака та доручити Офісу Президента нарешті зайнятися притаманними для нього функціями – бути секретаріатом президента. Про це в ефірі ток-шоу «Позиція Галичини», присвяченому підсумкам першої половини каденції Володимира Зеленського, заявив депутат Івано-Франківської обласної ради від «Європейської Солідарності» Роман Ткач.

«Не хочу починати з негативу. Я державник, і всі успіхи Президента Зеленського – це успіхи моєї України, а всі невдачі президента Зеленського – наші невдачі, адже вони відіб’ються на нас», – сказав Роман Ткач.

Політик зазначив, що найефективнішим президентом за 30 років незалежності вважає Петра Порошенка.

«Не хорошим, добрим, а найефективнішим. Життєвий, політичний, бізнесовий досвід дозволили йому в умовах війни організувати команду, яка робила те, чим має займатися президент. У час війни він зміг втримати країну, зорганізувати міжнародну спільноту на підтримку України. Тепер на цьому фоні перейдемо до того, що вдалося і не вдалося президенту Зеленському», – заявив Ткач.

Депутат не бачить жодної позитивної лінії роботи, яка була проведена у суспільстві командою чинного президента. До маленького позитиву відносить початок земельної реформи – відкриття ринку землі. Проте не вистачає подальших кроків із розвитку та просування реформи. Перемог немає і в інших важливих для країни сферах:

  • COVID-19, боротьба з ним, вакцинація – провалено. В Івано-Франківську червона зона, а президент у Буковелі на лижах «хі-хі-хі». У січні він був, у лютому всю область закрили.
  • Енергетика. Що вони робили все літо, де вони були? Всі їм розказували: газ, електростанції, вугілля, – нічого не зроблено.
  • Децентралізація. Прекрасно розпочалося за президента Порошенка, так, зі своїми недопрацюваннями, незавершеністю, деколи навіть нелогічністю. Яке продовження реформи – створили районні ради, що з ними буде далі – ніхто не знає.
  • Не президент Зеленський розпочав «Велике будівництво». Це було розпочато урядом Гройсмана, через децентралізацію були направленні гроші на нові школи, ФАПи, дороги. Все це почалося ще 5 років тому.

«Я не буду наголошувати на цих подіях, що пов’язані з «вагнерівцями». Я не маю права казати, що президент когось зрадив. Але, на мою думку, президент зараз має зробити одну річ – вигнати того чоловічка, що рахував МАФи у Києві, ну Єрмака. Доручити Офісу Президента займатися притаманними йому функціями – бути секретаріатом президента. А йому нарешті навести порядок, відкрити кримінальну справу і довести суспільству, що там було», – сказав депутат.

Роман Ткач також звернувся до Зеленського з порадою на наступні два з половиною роки каденції:

«Два з половиною роки ще попереду. Я б побажав президенту відкрити Конституцію і зайнятися тим, чим він має займатися: оборона і міжнародні стосунки. Не треба сваритися з НАТО, не треба сваритися з ЄС. Треба просто робити те, що має робити Президент. Лишилося ще два з половиною роки, ще можна багато що доброго і корисного зробити».

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: