fbpx

Верховна Рада запустила ринок землі: як голосували нардепи від Прикарпаття

Політика 01:02, 31.03, 2020

Рада проголосувала за ринок землі в Україні після багатогодинного обговорення.

Верховна Рада прийняла закон про введення в Україні ринку землі. За прийняття законопроєкту 2178-10 проголосували 259 депутатів при мінімально необхідних 226, пише Liga.

Закон підтримали 4 народні депутати від Івано-Франківської області, одна депутатка проголосувала – проти, ще 5 – відсутні на голосуванні.

  • Оксана Савчук (Івано-Франківський округ, Свобода) – проти
  • Ігор Фріс (Тисменицький округ, Слуга народу) – відсутній
  • Едуард Прощук (Калуський округ, Слуга народу) – відсутній
  • Олександр Матусевич (Долинський округ, Слуга народу) – відсутній
  • Зіновій Андрійович (Надвірнянський округ, Слуга народу) – відсутній
  • Андрій Іванчук (Коломийський округ, самовисуванець) – за
  • Володимир Тимофійчук (Снятинський округ, Слуга народу) – за
  • Роман Мулик (Слуга народу) – за
  • Олена Вінтоняк (Слуга народу) – відсутня
  • Олег Марусяк (Слуга народу) – за.

Депутати працювали без перерви з 16:30 30 березня до 00:43 31 березня. За цей час вони встигли розглянути всі не розглянуті раніше правки, яких налічувалося близько тисячі. До первісної редакції правок була внесена додаткова порівняльна таблиця з правками, озвученими президентом і узгодженими парламентським комітетом з питань аграрної та земельної політики.

Президент Володимир Зеленський перед голосуванням  прийшов в парламент, щоб проконтролювати хід розгляду законопроєкту, і перебував у Раді до фінального голосування.

Фінальна версія законопроєкту передбачає наступні норми:

  • КОЛИ ПОЧИНАЄ ПРАЦЮВАТИ РИНОК ЗЕМЛІ

Ринок землі в Україні впроваджується з 1 липня 2021 року.

  • ХТО МАЄ ПРАВО КУПІВЛІ ЗЕМЛІ

Право покупки землі мають громадяни України, юридичні особи, створені і зареєстровані в Україні без іноземних учасників, а також територіальні громади та держава.

Банки можуть стати власниками землі тільки за умови, якщо земельна ділянка дістався їм як заставне майно за непогашеним кредитом. Такі ділянки фінустанови повинні продати протягом двох років після отримання права власності на земельних торгах.

Не можуть стати власниками української землі компанії, власниками яких є громадяни країни-агресора – РФ, ті що входять до терористичних організацій, а також компанії, що знаходяться у власності іноземних держав, офшорів, або ж ті, бенефіціара яких неможливо встановити. Також власниками української сільгоспземлі не можуть бути юридичні особи, зареєстровані в країнах, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом та компанії, що знаходяться під санкціями.

Орендарі землі, які працюють на ній і мають право користування не пізніше ніж з 2010 року, можуть викупити землю з розстрочкою до 10 років за ціною нормативної грошової оцінки таких ділянок і без проведення земельних торгів. Право власності покупець отримує після першого платежу.

  • ЧИ МОЖУТЬ ЗЕМЛЮ КУПУВАТИ ІНОЗЕМЦІ

Іноземцям та іноземним компаніям володіти українською землею і компаніями, які є аграрними землевласниками, забороняється до проведення референдуму з цього питання.

У разі, якщо земельна ділянка являється у власності особи, якій володіти землею за цим законом заборонено, вона зобов’язана продати ділянку протягом року. Якщо землю протягом цього терміну не продадуть, ділянка підлягає конфіскації.

  • СКІЛЬКИ ЗЕМЛІ МОЖНА КУПИТИ

Загальна площа земель в приватній власності одного громадянина або ж учасників одного підприємства не може перевищувати 10 000 га.

Причому до 1 січня 2024 року ліміт землі в одних руках становить 100 га і право покупки земельної ділянки мають тільки фізичні особи. Якщо концентрація земель в одних руках перевищує цей ліміт, зайва земля конфіскується і продається на торгах. Це обмеження не стосується банків.

  • ЯКА ЗЕМЛЯ НЕ ПРОДАЄТЬСЯ

Землю державної та комунальної власності не буде продано. Також ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території не продаються і не купуються, їх можна тільки передати у спадок.

Не можуть бути передані в приватну власність земельні ділянки, розташовані ближче 50 км від державного кордону, крім кордону, який проходить по морю.

  • ЯК МОЖНА ПЛАТИТИ ЗА ЗЕМЛЮ І СКІЛЬКИ ВОНА КОШТУЄ

Розраховуватися за землю при її придбанні можна тільки безготівковим розрахунком. До 2030 року ціна землі не може бути нижчою її нормативної грошової оцінки.

Законом також передбачено розробку урядом порядку фінпідтримки фермерів і приватних осіб для купівлі земельних ділянок.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: