fbpx

РБНО ініціює заборону діяльності релігійних організацій, пов'язаних з Росією, – Зеленський

Політика 23:08, 01.12, 2022

Сьогодні, 1 грудня, Рада національної безпеки і оборони розглянула численні факти звʼязків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором. Про це під час щоденного відеозвернення заявив президент Володимир Зеленський.

“На жаль, навіть російський терор і повномасштабна війна не переконали деяких діячів в тому, що варто подолати спокусу зла. Що ж, маємо створити такі умови, коли будь-які залежні від держави-агресора діячі не матимуть жодної можливості маніпулювати українцями і послаблювати Україну зсередини”, – зазначив Зеленський.

За його словами, РНБО доручила Уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в російській федерації релігійних організацій.

Державна служба з етнополітики та свободи совісті має забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом і за необхідності вжити передбачених законом заходів. Також забезпечити перевірку наявності правових підстав і дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Усі органи, до компетенції яких належать питання у сфері забезпечення національної безпеки, повинні активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України. І застосувати персональні санкції – прізвища будуть оприлюднені невдовзі, обіцяв президент.

“Потребуємо підвищення статусу й посилення можливостей Державної служби з етнополітики та свободи совісті. Відбудеться реформа цієї структури, яка дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави. Цими й іншими рішенням ми гарантуємо Україні духовну незалежність”, – запевнив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, сьогодні СБУ повідомила про підозру попу з Лаври, який на богослужінні прославляв «русскій мір».

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: