fbpx

Російські спецслужби намагалися завербувати військового на Прикарпатті

Політика 16:20, 28.12, 2020

Контррозвідники Управління СБУ у Івано-Франківській області викрили спробу спецслужб РФ завербувати військовослужбовця Збройних сил України.

Контррозвідники встановили, що представники ворожої спецслужби здійснюють заходи для створення агентурної мережі з метою отримання розвідувальної інформації про функціонування елементів військової інфраструктури на території Прикарпаття.

З цією метою вони вдалися до спроби завербувати військовослужбовця одного зі стратегічних об’єктів ЗС України.

Встановлено, що спроба залучення до конфіденційного співробітництва українського військового відбувалася з використанням його родичів, які проживають на території РФ. При цьому вербувальник застосовував психологічний тиск та погрози, в тому числі кримінальним переслідуванням «згідно із законами РФ» за участь в АТО/ООС.

Проведена контррозвідкою перевірка засвідчила, що на пропозицію співпраці з країною-агресором військовослужбовець відповів категоричною відмовою.

СБУ нагадує, що звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

При цьому наголошує, що перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України кваліфікуються як державна зрада і передбачають суворе покарання.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: