Спеціалізована антикорупційна прокуратура перевірить, чи отримували члени бюджетного комітету ВРУ хабарі за голосування проти законопроєкту про ліквідацію корупційних схем. Серед ймовірних підозрюваних депутат з Калуша Олег Марусяк.
Як писав КУРС, Олег Марусяк підприємець з Калуша, потрапив у Верховну Раду за списком Слуги Народу.
Пресслужба САП повідомляє, що за інформацією, оприлюдненою у ЗМІ, 11 народних обранців, які є членами парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики, нібито отримали по 30 тис. доларів США неправомірної вигоди за голосування проти законопроєкту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості на засіданні Комітету Верховної Ради.
Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище.
Санкція цієї статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Досудове розслідування доручено детективам НАБУ. Процесуальне керівництво здійснюватиме Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
На скандал у “Слузі народу” відреагував і президент Володимир Зеленський, який перебуває в Японії з офіційним візитом.
Зеленський зазначає, що тримає руку на пульсі і в курсі всіх подій, що відбуваються.
“Вважаю, що всі члени Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики повинні пройти перевірку на детекторі брехні. Якщо цією перевіркою буде встановлена хоча б найменша вірогідність того, що хтось із депутатів брав гроші за голосування на комітеті, цими депутатами мають зайнятися антикорупційні органи. Чесне та неупереджене розслідування має зняти всі питання і дати відповіді – хоч би якими гіркими вони були. Так само вважаю за необхідне вчинити і стосовно депутата, який вів сумнівну переписку щодо «вирішення питань». І якщо підозри виправдаються – ми з такими депутатами попрощаємось”, – написав Зеленський у Фейсбук.
За словами Зеленського, механізм перевірки депутатів на поліграфі простий і прозорий. А тому – набагато кращий, ніж з’ясування стосунків через соціальні мережі і телеграм-канали.
“Ми йшли на вибори під лозунгом «Зробимо це разом!» Я вірив і продовжую вірити в кожне слово з цього лозунгу. Разом – то разом. Разом робити, разом відповідати. Не намагаючись бути святішими за інших”, – підсумував президент.