fbpx

Скасування ЗНО з літератури несе пряму загрозу освітній реформі, - Микола Палійчук

Політика 12:05, 25.09, 2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради занепокоєні намірами Міністерства освіти і науки України та Українського центру оцінювання якості освіти запровадити можливість вибору здавати ЗНО з української мови або української мови та літератури під час зовнішнього незалежного оцінювання.

Про це йшлося під час сесії Івано-Франківської обласної ради.

Відтак депутати прийняли звернення до Міністерства освіти і науки України з вимогою повернути обов’язкове ЗНО з української літератури, яке з трибуни зачитав представник команди «За майбутнє» Микола Палійчук.

«Тестування з української мови та літератури було обов’язковим для всіх вступників до вищих навчальних закладів. Його скасування несе пряму загрозу освітній реформі та гуманітарній політиці в Україні. Адже знання як української мови, історії України, так і української літератури – це питання національної безпеки держави», зазначає Палійчук.

За його словами, значення української літератури у вихованні та розвитку молодих українців на сьогодні є дуже актуальним, її роль важко переоцінити, адже за допомогою художнього слова, біографічних матеріалів про письменників, курсу історії літератури можна розвивати розумові дані учнів, їхні навчальні та наукові інтереси, почуття, волю, мотиви діяльності тощо.

«За словами В. Сухомлинського, виховання чутливості до слова є чи не найголовнішою передумовою гармонійного розвитку особистості. Адже головне – не сума знань з літератури, а розвинуті на її матеріалах здатність уявляти, співпереживати, розмірковувати, узагальнювати та в результаті – бути здатним застосувати ці вміння повсякденно впродовж усього життя на благо України.

Враховуючи наведене, закликаємо Міністерство освіти і науки України вжити заходів щодо запобігання внесенню змін до нормативно-правових актів, які регулюють процедуру проведення зовнішнього незалежного оцінювання, залишивши обов’язковим проходження випускниками загальноосвітніх начальних закладів України тестування з української мови та літератури», – йдеться у зверненні.

«ЗА» звернення, яке надішлють прем’єр-міністру Денису Шмигалю, проголосували 63 обранці.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: