fbpx

"Слуги народу" хочуть заборонити пропаганду гомосексуалізму

Політика 21:25, 22.07, 2020

Народні депутати від фракції «Слуга Народу» Георгій Мазурашу та Олена Лис зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, який вводить адміністративну відповідальність за «пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму».

Проєкт закону №3917 був зареєстрований у парламенті 22 липня. Його текст наразі не оприлюднений, а тому незрозуміло, що саме автори мають на увазі під «пропагандою» і як саме пропонують її карати. пише Громадське.

Правозахисний ЛГБТ-центр «Наш світ» розкритикував ініціативу Мазурашу та Лис, заявивши, що ті «ясно продемонстрували свою підтримку російської політики і з готовністю встали під знамена руху за “традиційні цінності”, очолюваного Росією».

«Зайвим буде казати, що гіпотетичне ухвалення подібного закону в Україні відразу поставить хрест на євроінтеграції та зробить нашу державу ізгоєм у сучасному вільному світі. На щастя, шанси його ухвалення абсолютно нульові, але керівництву “Слуги Народу” варто було би звернути увагу на законодавчі ініціативи їхніх нардепів, які грубо суперечать декларованим принципам цієї партії та політичному курсу нашої держави», — йдеться в заяві організації.

Народний депутат зі «Слуги народу» Георгій Мазурашу у коментарі Радіо Свобода пояснив, для чого ініціював зі своєю колегою по парламенту та фракції Оленою Лис законопроєкт «про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму».

«Він передбачає збереження і захист тих сімейних цінностей, які є для нас традиційними. Там передбачена адміністративна відповідальність. Мають вноситись зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Запропоновано додаткову статтю, в якій є пункт, що за пропаганду гомосексуалізму і трансгендеризму для фізичних осіб передбачається штраф у розмірі тисячі неоподаткованих мінімумів. Для юридичних осіб – три тисячі. Другий пункт передбачає відповідальність за публічну пропаганду гомосексуалізму і трансгендеризму. Там уже запропонована сума штрафних санкцій 5 тисяч неоподаткованих мінімумів. І третій пункт передбачає відповідальність за пропаганду службовою чи посадовою особою або сприяння нею такій пропаганді, Там ще більша сума запропонована – 8 тисяч неоподаткованих мінімумів», – розповів Мазурашу Радіо Свобода.

За його словами, він має «спокійне цивілізоване ставлення до людей з різними сексуальними орієнтаціями і гендерними ідентичностями», але «завжди вважав, що такі речі не потрібно пропагувати через публічні акції, марші».

На запитання про те, чи не бентежить його критика, яка з’явилася після інформації про ініційований ним законопроект, Георгій Мазурашу відповів, що бачив її у Facebook, але не хвилюється через неї.

«Філософія таких закононопроєктів не передбачає ніякої дискримінації. Очевидно, що ще одна маніпулятивна атака відбувається тепер вже і на мою адресу… Так би хвилювалися і переживали люди за проблеми традиційних людей (їх, слава Богу, абсолютна більшість у нашій країні)», – вважає депутат.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: