Калуська громадська спілка учасників АТО/ООС зробила офіційну заяву щодо справи Павла Шеремета.
У заяві йдеться про те, що учасники бойових дій АТО вважають, що під щирим наміром розкрити цей кричущий злочин окремі посадові особи роблять кроки щодо дискредитації ветеранського та волонтерського руху, який користується заслуженою повагою у суспільстві.
Спілка атовців Калущини заявляє наступне:
«Необхідно терміново залучити до процесу розслідування цієї справи Верховну Раду України – створивши тимчасово слідчу комісію для контролю за розслідуванням. Не допустити політизації цього процесу, результат розслідування та суду не повинен викликати в українського суспільства та міжнародного співтовариства жодних сумнівів. Без цього, враховуючи недовіру до судів та правоохоронної системи, яка існує сьогодні серед українських громадян, завжди залишатимуться сумніви щодо справедливості, неупередженості та правосудності будь-яких рішень в цій справі. Лише вирок суду, до якого є суспільна довіра, має сприйматись як остаточна крапка в розслідуванні злочину.
Для нас є неприйнятними заяви Президента на спільному брифінгу з керівництвом МВС та ГПУ щодо «затримання убивць». Хочемо нагадати пану Президенту та керівництву силових структур, що в Україні існує презумпція невинуватості і, допоки немає рішення суду, жодна людина не може називатись злочинцем. Розцінюємо подібну заяву як пряме втручання Глави держави в роботу правоохоронних органів та прихований тиск на судову гілку влади. Ми вже були свідками, коли в розслідуванні резонансних справ на всю країну проголошувалася злочинцем невинна людина. Саме такі кроки влади дають суспільству додаткові підстави сумніватися в об’єктивності розслідування.
Затримання ветеранів війни з Росією та волонтерів за звинуваченням у вбивстві журналіста є надзвичайно чутливим питанням в реаліях гібридної агресії Росії. Складається враження, що маємо справу з політичним використанням справи Шеремета, щоб дискредитувати ветеранський та волонтерський рух загалом.
Враховуючи резонанс і увагу в Україні та за її межами до розслідування вбивства Шеремета, так і до затриманих в рамках цього розслідування – важливим є максимальна публічність цього процесу та уникнення подальших оціночних суджень будь-яких посадових осіб.
Окремо наголошуємо на тому, що влада не має жодного права політизувати цей процес і використовувати його задля дискредитації волонтерського та ветеранського руху. Тому ми вимагаємо негайного відсторонення від займаної посади на час розслідування цієї резонансної справи по вбивству Павла Шеремета Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.
Ми є відкриті перед суспільством, і всі наші рішення є публічні і будуть направлені на захист та Незалежність нашої Держави у всіх її проявах.
Відповідно до ч. 1 ст 17, ч. 1 ст. 65 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України є обов’язком громадянина України, справою всього Українського Народу.
Безпосередньо функції здійснення оборони і захисту територіальної цілісності покладені на відповідні державні органи та суб’єктів владних повноважень.
У разі якщо посадові особи та органи державної влади не виконують свої обов’язки та зловживають своїми функціональними обов’язками, встановленими Законом України та Конституцією, то Український Народ в відповідності зі ст. 5, 17, 65 Конституції України зобов’язаний взяти справу захисту України в свої руки. Слава Україні!».
Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль. У вбивстві журналіста звинувачують волонтерів та ветеранів АТО.
Раніше із заявою у справі Шеремета виступила Міська асоціація учасників АТО у Франківську.