Молодий, активний, цілеспрямований і запалений ідеєю потужно розвивати громаду. Ігор Лукашевич у 2015 році став наймолодшим сільським головою на Прикарпатті. У свої 23 не поїхав за кордон, як це зробило чимало його ровесників, а взявся керувати рідним селом Ганнусівкою, що в Тисменицькому районі. За його головування, бюджет Ганнусівки збільшився в три з половиною рази. Розуміючи чималі перспективи, він був ініціатором створення Єзупільської ОТГ, і тепер прагне продовжити розпочате – зробити громаду фінансово сильною, в якій молодь захоче працювати і створювати сім’ї.
– Стати сільським головою – це не надто популярне рішення для ще зовсім молодої людини. Чому ви пішли на такий крок у свої 23?
Тоді, у 2015 році, я працював слюсарем 4 розряду в «Івано-Франківськгазі». І, звісно, думав, як далі влаштовувати своє життя. В планах була і поїздка за кордон. Але вирішальним, певно, було моє зацікавлення політикою. Я дізнався, що у моєму рідному селі не було кандидата на посаду голови. Я вирішив ним стати і виграв вибори.
– Що далі? Чи було складно справлятися з новими обов’язками?
До того ніколи не був керівником і не працював в органах місцевого самоврядування, тому труднощі виникали.
Місяць за місяцем вникав в документацію, в особливості надання послуг, документознавство, діловодство. Налагодив роботу за три місяці. А далі взявся за розвиток села у всіх сферах.
– Ви головуєте в Ганнусівці вже 4 роки. Що вдалося зробити за цей період?
Перше, що почав робити і на що пішло дуже багато ресурсів, це встановлення в селі вуличного освітлення. Можу сказати, що всі вулиці в Ганнусівці освітлені повністю.
Звичайно, людей неабияк турбував і стан доріг в селі. Проїзд по центральній дорозі був доволі тяжким. Протягом 4 років з районного і обласного бюджетів були виділені кошти на ремонт критичних ділянок. Тож частково центральну дорогу вдалося відремонтувати. Це близько 1,5 кілометри.
Не забували і про комунальні дороги, тобто сільські вулички. Кілька з них теж вдалося відремонтувати.
Що стосується медицини. Ганнусівська лікарська амбулаторія була у вкрай тяжкому стані. Вдалося добитися виділення коштів на заміну там вікон та дверей. Приміщення потребує ще капремонту і сучасної системи опалення. Сподіваюся, що зможу і ці плани втілити в життя вже на посаді голови ОТГ.
Про роботу у закладах культури. У бібліотеці нашого будинку культури вдалося зробити капремонт, забезпечити нову матеріально-технічну баз, закупити сучасну літературу. Досі, наприклад, книг Стівена Кінга чи серії романів про Гаррі Поттера в бібліотеці не було.
Також закупили музично-світлову техніку для місцевого будинку культури. Я знаю, що молодь це оцінила.
До речі, тепер в центрі Ганнусівки є і Wi-Fi зона. Єдине, що потрібно, аби отримати доступ до неї, то це знати дату заснування села.
Акумулювали всі можливі ресурси і для ремонту сільради. Гроші виділили з сільського бюджету. А решту робили власними силами. Секретар сільради, до прикладу, робив побілку, а я з соціальним працівником клеїли багети, стелили килимове покриття.
Зараз у селі три сучасні дитячі майданчики.
Ще в 2017 році ми придбали новорічну ілюмінацію і щороку встановлюємо її напередодні свят.
– Як ви бачите розвиток Єзупільської ОТГ?
Я, по суті, був біля витоків створення Єзупільської ОТГ, ініціював приєднання Ганнусівки до Єзуполя. Тоді запросив експертів, які роз’яснили людям, чому варто створювати об’єднану громаду. Адже розумів, що сила і розвиток навколишніх сіл – лише в об’єднанні.
На мою думку, перспектива Єзупольської ОТГ – це, зокрема, розвиток туризму. Місцевість у нас дуже мальовнича. Поруч Бистриця впадає в Дністер. Туристів тут дуже багато і потрібно дати поштовх у цій сфері. Можна створювати чудові зони відпочинку, які захочуть відвідувати відпочивальники.
Звичайно, що ми мусимо залучати інвесторів в ОТГ. Йдеться про інноваційні технології: встановлення сонячних батарей, вітряків. В нас хороші місця для таких потреб, і на цьому ОТГ може заробляти.
Ми багаті землею. Потрібно заохочувати діяльність кооперативів, які будуть займатися вирощуванням, до прикладу, лохини, малини, полуниці.
Втім, для реалізації цих планів потрібно створити хороший інвестиційний клімат. Все має бути прозоро, аби інвестори захотіли вкладати кошти. Це може бути і сортувальне, і пакувальне виробництво чи мінізаводи з переробки та виготовлення продукції.
– Розкажіть про ваше бачення розвитку інфраструктури ОТГ.
Найперше необхідно забезпечити жителів ОТГ якісними медичними послугами, зокрема, покращити стан лікарні в Єзуполі.
Серед моїх планів: завдяки залученню іноземних грантів, на базі опорної школи в Єзуполі побудувати відпочинковий комплекс з басейном та зоною, де молодь могла б розвиватися і займатися спортом.
Потрібно розвивати інфраструктури для позашкільної освіти.
Також наголошую на необхідності ремонту дороги Тязів-Сілець-Єзупіль-Побережжя-Клубівці та Ганнусівка-Угорники.
В разі моєї перемоги, буду докладати максимум зусиль для забезпечення Єзупільського НВК шкільним автобусом.
Переконаний, що до нашої ОТГ необхідно долучати нові населені пункти. Спільно зможемо забезпечити наш сталий розвиток.
Переконаний, що моя молодість, наявний досвід та підтримка громади дасть змогу виконати усе заплановане!
На правах реклами