fbpx

Суспільство споживання: Олдос Гакслі — «Який чудесний світ новий!»

Політика 16:22, 30.08, 2021

«Який чудесний світ новий!» — це гротескне зображення ідеального майбутнього, де пропагується культура споживання та суспільство, розподілене на касти. 

Суспільство споживання. Олдос Гакслі — «Який чудесний світ новий!»

Антиутопія британського автора Олдоса Гакслі синтезує принципи вседозволеності. Які зі свого боку контролюють свідомість мас.

Придбати книгу «Який чудесний світ новий!» та прочитати уривок можна, найбільшій книжковій платформі Yakaboo. Книгарня знаходиться за адресою у Києві, вул. Хрещатик, 22, 1 поверх (Головпоштамт). 

Біографія Олдоса Гакслі

Сімейство Олдоса по праву можна зарахувати до британської культурної еліти. Сам автор вивчав літературу в Оксфордському університеті та вже у двадцять років вирішив спробувати себе в ролі письменника. В досить юному віці отримав захворювання очей, через яке його зір дуже постраждав. Проте ця подія мала й зворотний бік медалі, оскільки він був звільнений від військової служби під час Першої світової війни.

Початок кар’єри характеризує його як сатирика та гуманіста. Пізніше він захоплюється містицизмом та сучасними на той момент духовними практиками. Не раз був номінований на Нобелівську премію.

Герої роману та сюжет

Зі сторінок книги нам відкривається світ, де всі бажання і потреби спільноти суворо регламентовані. Основні правила життя підпорядковані вимогам:

  • вчинки, почуття та думки — ідентичні для всіх;
  • розподіл на касти, щоб кожна верства населення знала своє місце;
  • безмежне щастя, яке контролюється певним режимом.

Події роману-антиутопії розгортаються у далекому майбутньому – у 2541 році, де суспільством править культ бога споживання Генрі Форда. Роль кожної людини залежить від того, до якої касти її штучно віднесли ще на стадії ембріона.

Герої твору Ленайна Краун та Бернард Маркс, законослухняні члени суспільства, привозять із резервації Дикуна. Він народився природним шляхом, і новий світ його затягує і вражає. Проте осмислення прогнилої свідомості сучасників штовхає його до бунту.

Актуальність «Прекрасного нового світу» на сьогодні

Читаючи роман Гакслі, важко не порівняти зміст його з сучасними реаліями. Використання таких важелів, як нав’язування власних цінностей, легко дають можливість керувати масами, змушуючи їх відчути необхідність у певній потребі.

Саме зараз це й відчувається, коли нашими бажаннями керують масмедіа, що пропагують доступні блага. Тож і атрофується можливість робити якийсь усвідомлений вибір.

Ця література змушує задуматисьянад тим, яким шляхом ми йдемо та куди він нас приведе. Знайти книгу можна на найбільшій книжковій платформі Yakaboo, яка перетворює всіх читачів на супергероїв. Проконсультуватися з приводу доставки або самовивозу з Києва можна за номером: 0(800)-600-505.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: