fbpx

Тімоті Снайдер: Путін має план світового голоду

Політика 11:46, 12.06, 2022

У Росії є план голоду у світі. Владімір Путін готується заморити голодом більшу частину світу, що розвивається, як наступний етап своєї війни в Європі, написав у серії твітів професор Єльського університету Тімоті Снайдер, передає Дзеркало тижня.

У звичайні часи Україна є провідним експортером харчів. Російська морська блокада зараз заважає Україні експортувати зерно. Якщо російська блокада триватиме, десятки мільйонів тонн їжі згниють у силосах, а десятки мільйонів людей в Африці та Азії будуть голодувати, написав він.

“Жахливий план Путіна голоду настільки великий, що нам важко його зрозуміти. Ми також забуваємо, наскільки їжа є центральною в політиці. Деякі історичні приклади можуть допомогти”, – твітнув Снайдер.

Ідея про те, що контроль над українським зерном може змінити світ, не нова. І Сталін, і Гітлер хотіли це зробити, нагадує професор Снайдер.

Для Сталіна український чорнозем мав бути використаний для побудови індустріальної економіки для СРСР. Фактично колективізоване сільське господарство вбило близько чотирьох мільйонів українців. Примітно, що коли люди почали масово гинути, Сталін звинувачував самих українців. Тих, хто звертав увагу на голод, радянська пропаганда називала «нацистами», наголошує він.

У справжніх нацистів були споріднені ідеї. Їм сподобалася ідея контролю над українським сільським господарством. Це фактично була головна мета Гітлера. Він хотів перенаправити українське зерно з Радянського Союзу до Німеччини, сподіваючись заморити голодом мільйони радянських громадян.

Друга світова війна велася за Україну і значною мірою в Україні, між диктаторами, які хотіли контролювати постачання продовольства.

Російська політика пам’яті підготувала шлях для плану голоду XXI століття. Росіянам кажуть, що сталінський голод був випадковістю, а українці — нацисти. Це виправдовує крадіжку та блокаду серед самих росіян.

“Я вважаю, що план Путіна щодо голоду працює на трьох рівнях. По-перше, це частина масштабної спроби знищити Українську державу, припинивши її експорт”, – твітнув професор.

Путінський план голоду також має на меті створити міграційну кризу. Страждатимуть люди з Північної Африки та Близького Сходу – районів, які зазвичай годує Україна. Це призведе до нестабільності в ЄС, попереджає Снайдер.

Нарешті, що найжахливіше, світовий голод є необхідним фоном для російської пропагандистської кампанії проти України, наголошує професор. Фактична масова смерть потрібна як фон для пропаганди.

“Коли почнуться продовольчі заворушення і поширbться голод, російська пропаганда звинувачуватиме Україну, закликатиме визнати територіальні здобутки Росії в Україні та скасувати всі санкції”, – додав професор.

Росія планує морити голодом азіатів і африканців, щоб виграти війну в Європі. Це новий рівень колоніалізму та останній розділ політики голоду, резюмує Тімоті Снайдер.

Нагадаємо, РФ блокує вивезення з українських портів зерна і тим часом сама розкрадає елеватори на окупованих територіях.

Як писав КУРС, про загрозу глобальної продовольчої катастрофи через агресію росії вже застерігала ООН.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: