fbpx

"Ми не здамося": мешканці Тисменичан застерегли ОДА не гальмувати їхнє об'єднання з Франківськом

Політика 11:40, 15.01, 2020

Нагадаємо, сьогодні вранці під адмінбудинком ОДА зібралася ініціативна група громади села Тисменичани, вимагаючи зустрічі з головою ОДА – затвердження приєднання до Івано-Франківська.

На зустріч з керівництвом ОДА приїхали сорок предствників громади на чолі з сільським головою Сергієм Баланюком та депутатом Миколою Гусаком. Оскільки голова ОДА Денис Шмигаль у відрядженні, делегацію прийняла заступниця Світлана Онищук.

"Ми не здамося": мешканці Тисменичан застерегли ОДА не гальмувати їхнє об'єднання з Франківськом 1

“Просимо і вимагаємо, щоби якомога швидше зібрали міжвідомчу регіональну групу з підготовки пропозицій адміністративно-територіального устрою районів. Щоб розглянули наше питання і затвердили об’єднання з Франківськом. Сесія міської ради погодила приєднання Тисменичан. І ми, від усієї громади скажу, не бачимо перспективи для села в Переріслянській ОТГ, куди нас спрямовують. Тільки в об’єднанні з Франківськом”, – звернувся до Світлани Онищук голова села.

“Хочемо знати, в чому причина, що нам тормозять об’єднання з Франківськом. Чому з нами так підло поступають, що проти волі пхають в іншу ОТГ?” – різко виступила жителька Тисменичан Марта Павлюк.

"Ми не здамося": мешканці Тисменичан застерегли ОДА не гальмувати їхнє об'єднання з Франківськом 2

Заступниця голови ОДА пояснила, що на останньому засіданні міжвідомчої групи, а воно відбулося в останніх числах листопада, ще не було повного пакета документів щодо рішення Тисменичан. Тому це питання не розглядали.

“На наступне засідання групи виносимо ваше питання, але за вашої тільки участі, – сказала Світлана Онищук. – Щоби ви донесли свою позицію. В міжвідомчу групу входять 56 експертів, вони мають сказати своє слово”.

Заступниця голови ОДА повідомила, що 20 січня делегація з Івано-Франківщини прибуде до Києва на консультації з урядом щодо затвердження перспективного плану добровільного об’єднання громад. Представники міжвідомчої групи представлять уряду план за результатами останнього засідання в листопаді.

“Є звернення у групи не тільки від Тисменичан, ще помінялося бачення про об’єднання у Верховинському районі і на Коломийщині”, – додала Онищук.

За її словами, наступне засідання міжвідомчої групи буде після цих консультацій – орієнтовно на початку лютого.

Депутат Микола Гусак звернувся до Світлани Онищук: “Хай нас ніхто не тероризує. Ви маєте дати нам запевнення, що не буде так – от ви приїхали з консультацій у Києві і повідомили, що Кабмін затвердив попередній план без врахування нашого приєднання – і все. Просимо нас запевнити, що так не буде, бо люди готові на протести і крайні заходи”.

"Ми не здамося": мешканці Тисменичан застерегли ОДА не гальмувати їхнє об'єднання з Франківськом 3

“І ми ніколи не здамося”, – підтримала Марта Павлюк.

Вона додала, що громада хоче вирішувати проблему цивілізовано, в законній площині. Але з врахуванням вибору громади і принципу добровільності.

Сільський голова Тисменичан наголосив, що люди в селі дуже переживають, щоби процес затвердження приєднання Тисменичан до Франківська не затягнули і щоби в лютому вже не запровадили примусове об’єднання. Світлана Онищук врешті запевнила, що поки йдуть консультації з урядом і кінцево не затверджений перспективний план добровільного об’єднання громад, примусове створення ОТГ запроваджувати не будуть.

"Ми не здамося": мешканці Тисменичан застерегли ОДА не гальмувати їхнє об'єднання з Франківськом 4

Представник Франківська, що був присутній на зустрічі, додав, що 20 січня на консультаціях з урядом буде присутня нардепка Оксана Савчук – буде відстоювати позицію Франківська у створенні ОТГ.

В неділю, 19 січня, у Тисменичанах відбудеться схід села за результатами зустрічі в ОДА. На сході приймуть рішення, як діяти далі.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: