fbpx

У франківських лікарнях проблеми з киснем для коронавірусних хворих

Політика 08:51, 02.11, 2021

На сьогоднішній оперативній нараді у міського голови Франківська директор Центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк повідомив, що у лікувальному закладі є проблема із забезпеченням медичним киснем.

“Забезпечення нестабільне. Я вранці не знаю, що у нас буде увечері”, – був відвертий Тарас Масляк.

За його словами, проблема із постачанням кисню в ЦМКЛ є через те, що Львівський хімічний завод, який є головним постачальником медичного кисню, має виробничі поломки. Калуський нафтохім теж не працює на повну потужність через технічні проблеми.

“Ми забезпечуємо киснем хворих на коронавірус, але не стабільно, – говорить Тарас Масляк. – Добові витрати кисню 2,5 тонни на добу, на годину для хворих у лікарні потрібно мінцімум 100 л кисню. Діжки 6 т, яку постачають в заклад, вистачає заледве на три доби”.

Колегу підтримав головний лікар лікарні №1 Тарас Василик. “Вчора критичну ситуацію з киснем нам допомогло подолати тільки втручання департаменту охорони здоров’я ОДА – завдяки цьому нам і в ЦМКЛ поставили по 2 т кисню. Що буде сьогодні, ще не знаємо”, – розповів Василик.

В ЦМКЛ на цей час лікують 205 хворих із коронавірусом, розгорнуто 5 відділень, одне з них в ОПЦ.

У лікарні №1 є 207 пацієнтів із коронавірусом, додаткове відділення розгорнули у міському перинатальному центрі. Воно заповнене на 50%, повідомив Тарас Василик.

За його словами, серед хворих у реанімації тільки 1% щеплених. Із 32 вакцинованих, які захворіли, одна пацієнтка померла, в неї була одна доза вакцини.

Тарас Масляк повідомив, що у ЦМКЛ в реанімаціях 3% вакцинованих. Із тих 56 вакцинованих людей, які потрапили до лікарні, 5 хворих визнали, що вони насправді не були вакциновані.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: