fbpx

У Франківську презентували другий том творів Степана Ленкавського "Український націоналізм"

Політика 10:01, 12.10, 2022

У вівторок, 11 жовтня, в Івано-Франківській обласній науковій бібліотеці презентували книгу “Український націоналізм. Том 2. Ідеологія. Філософія” Степана Ленкавського.

До другого тому творів відомого ідеолога та Провідника ОУН, автора Декалогу українського націоналіста Степана Ленкавського ввійшли праці, що становлять ідеологічну та філософську частину його творчої спадщини, інформує Інститут наукових студій націоналізму.

Вони широким спектром охоплюють вплив діяча на становлення світоглядних основ ОУН, виховання та політичну освіту її членства, формування внутрішньоорганізаційної системи вишколів, протиборство з більшовицьким колоніальним режимом.

Автор звертається до теми національної революції, обґрунтовує засадничий принцип опертя на сили власного народу, вдається до роздумів про призначення національної еліти, політичну консолідацію украïнського суспільства, тяглість і спадкоємність національно-визвольної боротьби.

Його думки актуальні при осмисленні ряду проблем сучасного украïнського суспільно-політичного життя.

Важливе місце у творчості Степана Ленкавського займає символізм, наголосили на презентації. Він уважав, що Дух Землі і Дух крові спонукають українців вести одвічну боротьбу за право владарювання на своїй землі. Кожна історична форма української державності – це вияв національного інстинкту самоствердження.

Автор був філософом-ідеалістом, зазначили упорядники книжки. Перебував під впливом засновників школи «філософії життя» та культивував у своїх творах високий дух ідеалізму, волі до життя, вищості духовного над матерiальним, нації як «непроминального твору» і «повноти духовного життя».

Книжка розрахована на дослідників української історії, української політологічної думки, історії та ідеології українського націоналізму й на широке коло прихильників.

У Франківську презентували другий том творів Степана Ленкавського "Український націоналізм" 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: