Школа для п’ятирічних дітей, ідея якої обговорюється у Верховній Раді, не є школою в класичному розумінні цього слова.
Про це розповіла нардеп партії «Слуга народу», член Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина на телеканалі Obozrevatel TV.
«Це не та школа, про яку ми говоримо. Це буде перший клас, але не такий, де діти будуть сидіти за партами, це буде перехідний період між садком і школою», – пояснила вона.
За її словами, парламентарі почали обговорювати питання 12-річної школи, де діти, які розпочинають навчання у 6 років, закінчуватимуть його у 18, а ті, хто прийшов у 7 років, – у 19.
«Ми дискутуємо, чи є в цьому проблема, й аналізуємо досвід інших країн», – повідомила нардеп.
Вона додала, що більшість європейських країн працює саме за такою системою.
«Але є і досить велика кількість країн, де прийнято рішення про те, що діти йдуть в школу з 5 років», – нагадала вона.
За словами нардепа, якщо в Україні буде прийнято рішення про п’ятирічних школярів, то «це однозначно не буде так, що 5-річна дитина одягне шкільну форму, візьме рюкзак і піде в школу».
Нагадаємо, раніше у Міністерстві освіти і науки розповіли про переваги шкільного навчання починаючи з 5-річного віку. За словами міністра Сергія Шкарлета, ключові аргументи для шкільного навчання з 5 років такі:
- наступність дошкільної та початкової ланок освіти;
- запровадження навчання з 5 років вплине на успішність дітей в дорослому житті;
- сучасні діти розвиваються набагато швидше, і значну роль в цьому відіграє шалений темп розвитку інформаційних технологій.
Також повідомлялось, що пропозиція про початок шкільного навчання для дітей з п’яти років не означає, що їм запропонують 35-хвилинні уроки.