fbpx

У Раді зареєстрували постанову про виплату компенсації постраждалим від повені

Політика 18:37, 02.07, 2020

Матеріальна компенсація для потерпілих та підготовка ефективної програми розвитку та охорони довкілля мають бути головними урядовими пріоритетами для регіонів, які страждають від повеней. Народна депутатка від фракції «Голосу» Юлія Клименко сьогодні зареєструвала проект постанови про допомогу постраждалим від повеней на Заході України.

НА ФОТО: Юлія Клименко

Сьогодні, 2 липня, «Голос» зареєстрував проєкт постанови «Про невідкладні заходи, пов’язані з подоланням негативних наслідків повені та допомоги постраждалим у західних областях України». Ініціаторкою стала народна депутатка від «Голосу» Юлія Клименко, інформує пресслужба “Голосу”.

Влада повинна не просто виправляти наслідки повеней, а проактивно готуватися та передбачати усі можливі варіанти розвитку подій. Зараз уряд має підготувати чіткий план виплат компенсацій постраждалим та відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури у західних регіонах України через масштабні повені. Влада має підготувати зрозумілий та прозорий алгоритм дій, хто матиме право на фінансову компенсацію, деталізувати карту підтоплень та визначити абсолютно усі населені пункти, які постраждали.

Щоб унеможливити і попередити втрати та руйнування у майбутньому, Кабінет міністрів зобов’язаний розробити загальнодержавну програму економічного розвитку та охорони довкілля регіонів України, які потенційно можуть постраждати від паводків.

Постанова «Голосу» передбачає:

→ отримання 2 млрд гривень з резервного фонду Державного бюджету України для компенсації збитків (відновлення будинків, шкіл, лікарень, доріг, мостів тощо);

→ підготовка урядом програми економічного розвитку та охорони довкілля регіонів України, які знаходяться в районі дії паводків і повеней, підтоплення;

→ проведення комплексної перевірки використання державних коштів минулих років на подолання наслідків повені та допомоги постраждалим.

“Попередити і запобігти – це не про наш нинішній уряд. Наслідки масштабних повеней у західних регіонах країни – тому підтвердження”, – зазначила Юлія Клименко.

Уряд знову виявився абсолютно не готовим до них. Прем’єр відвідав регіон лише через кілька днів після початку масштабних повеней. Вже після того, як загинули люди, як велика вода підтопила сотні будинків, зруйнувала мости і дороги, а десятки гірських населених пунктів через зсуви ґрунту залишились відрізаними від світу.

«Голос» вимагає від уряду негайних дій. Попередити і мінімізувати ризики цього разу вони не змогли. Тепер повинні забезпечити фінансову компенсацію постраждалим та відновити зруйновану інфраструктуру. Уряд має виділити 2 млрд гривень, щоб компенсувати втрати населення. Але ми будемо уважно контролювати, як ці кошти виплачуватимуться.

Також «Голос» наполягає на тому, щоб уряд розробив та презентував у парламенті загальнодержавну програму економічного розвитку та охорони довкілля регіонів України, які знаходяться в районі дії паводків і повеней, підтоплення. І окремий важливий аспект – проведення комплексної перевірки використання коштів Державного бюджету України, що вже виділялися на подолання негативних наслідків повені та допомоги постраждалим у західних областях України.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: