fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Умисно доводять до банкрутства: франківська міська рада просить СБУ і Кабмін звернути увагу на проблеми арматурного заводу

Умисно доводять до банкрутства: франківська міська рада просить СБУ і Кабмін звернути увагу на проблеми арматурного заводу

Політика 12:37, 23.12, 2021

Депутати Івано-Франківської міської ради підтримали звернення до Кабміну і Служби безпеки України з приводу критичної ситуації, що склалася на ПрАТ «Івано-Франківський арматурний завод».

Голова фракції «Європейська Солідарність» Олексій Петечел розповів, що «Івано-Франківський арматурний завод» – унікальне в Україні підприємство-виробник трубопровідної арматури для підприємств енергетичної галузі, нафтогазової та хімічної промисловості. Також підприємство належить до єдиних постачальників арматури спеціального призначення для забезпечення безпеки ядерних установок, повідомляє Європейська Солідарність – Івано-Франківськ.

Зазначається, що завод успішно працював, виконуючи державні та приватні замовлення. Однак протягом останніх двох років підприємство з незрозумілих причин припинило виробництво. З грудня 2020 року на підприємстві не виплачується заробітна плата, і станом на 01.08.2021 року заборгованість становить 8 082 тис. грн.

За словами представників трудового колективу, на 2021 рік завод має підписані контракти з чеським заводом MSA, від якого отримало авансовий платіж, АТ «Сумський завод «Насосенергомаш», Рівненською АЕС, котра очікує деталей для планового ремонту.

Водночас керівництво ПрАТ «Івано-Франківський арматурний завод» повністю усунулося від виконання посадових обов’язків, працівників не допускають до робочих місць, енергопостачання підприємства припинено.

«Складається враження, що при наявності замовлень, бажання трудового колективу працювати керівництвом підприємства саботується діяльність та, можливо, умисно доводить до банкрутства», – зазначив Петечел.

Враховуючи ймовірні загрози та потребу захисту трудового колективу, Івано-Франківська міська рада звернулася до СБУ та Кабінету міністрів з проханням:

  1. Провести перевірку можливих спроб умисно знищити стратегічно важливе підприємство з метою створення кризових явищ в енергетичній сфері України.
  2. Вжити заходів для збереження обладнання, відновлення роботи та погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам ПрАТ «Івано-Франківський арматурний завод».

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: