fbpx

В облраді поцікавились, хто винен у заборгованості заробітної плати медичним працівникам

Політика 15:45, 20.12, 2019

Депутат Івано-Франківської обласної ради від партії «ВОЛЯ» Олег Атаманюк поставив питання директору департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА Ірині Мацькевич щодо того, хто є винуватцем катастрофічної заборгованості заробітної плати медичним працівникам, інформує пресслужба партії “Воля”.

Під час сесії Атаманюк сказав:

«Хто саме винен у ситуації з заборгованістю: чи це керівники установ, чи працівники державних адміністрацій. Мені, як депутату від Косівщини, болить, що в цьому краю постійно боргують виплату заробітної платні. Дайте нам конкретну відповідь».

Натомість Ірина Мацькевич відповіла, що згідно з бюджетним кодексом саме керівник установи першочергово забезпечує виплату заробітної плати.

«Якщо в нього немає коштів, то він повинен провести оптимізацію. Безпосередньо це є його відповідальність», – говорить Мацькевич.

Атаманюк висловив думку, що зараз важливо зрозуміти, хто є відповідальним та як цю ситуацію виправити.

«З сесії до сесії ми розглядаємо одне і те ж саме питання. Люди не отримують грошей, які вони заробили своєю чесною працею. Ми маємо знайти тих, хто є винним у цій ситуації. Бо медики пікетують районну раду, ОДА. Ірина Мацькевич сказала, що керівники бюджетних установ є відповідальними, то це означає, що в першу чергу потрібно йти до свого головного лікаря з питанням: чому сьогодні така ситуація сталась? Ми маємо аналіз у сфері охорони здоров’я, і у нас багато працівників працюють на 0,25 ставки, за яких ми сплачуємо податки практично в такій сумі, як і їхня заробітна плата, яку вони отримують», – каже депутат від «ВОЛІ».

Олег Атаманюк вважає, що керівники бюджетних установ, зокрема і головний лікар Косівської лікарні та керівництво департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, впродовж 2019 року не працювали належно, щоб не виникало заборгованості з виплати заробітної плати.

Голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль відзначив, що прізвищ винуватців поки назвати не може. Це, за його словами, мають зробити правоохоронні органи.

«50 мільйонів гривень ми використали з цьогорічного бюджету для погашення боргу минулого 2018 року. Це та частина, якої нам не хватає вже цього року. Погоджуюсь з вами, що нам треба це чарівне коло розірвати, але, коли звучать звинувачення у сторону Уряду, доповідаю, що у гірських територіях сусідніх областей, які знаходяться поруч з нашими, заборгованості нема. Тільки в наших гірських районах. Тому питання, як ведеться управління саме в нашому регіоні», – сказав Шмигаль.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: