До такого висновку дійшли польські інженери, які розробили та збудували понад 200 мостів. До міста їх запросив радник міністра інфраструктури Віталій Загреба, повідомляють UA:Карпати.
Інженери оглянули міст та ознайомилися із документацією.
Будівельні роботи виконують у три етапи: будівництво розв’язки з Надрічної та під’їзду з вулиці Хіміків й спорудження самого моста.
На думку інженерів Даміана Краснянські та Криштофа Вахальські, таке проєктування ускладнить транспортне сполучення, створить небезпеку руху та намарно витратить мільйони бюджетних грошей.
“Враховуючи масштаби інвестицій і ті помилки у проєктуванні розв’язок, аудит безпеки руху не затвердив би такий проєкт і, відповідно, він не міг би бути реалізований. Перше правило, коли розробляється нова ідея проєкту, – наскільки вона буде зрозуміла немісцевим водіям. Цей проєкт навіть на кресленні важко зрозуміти. Це буде призводити до гальмувань, небезпечних маневрів, а тому – неминучих аварій”, – повідомив польський інженер Даміан Краснянські.
Інженер Криштоф Вахальські додав, що для цих географічних умов і протяжності моста можна було обрати набагато дешевше і простіше рішення. Технологія, яку застосували до цих сталевих плит, призначена для довших відстаней. З креслень моста зрозуміло, що розв’язка зміщує головну дорогу – вулицю Надрічну. А це не магістральна, а житлова вулиця. Тому проєкт цього зміщення є дорогим.
Спорудження моста, одного із етапів будівництва, виконувало товариство з обмеженою відповідальністю “Мостобудівельний загін № 112”. У 2017 році вони виграли тендер – 120 мільйонів гривень.
Начальник управління капітального будівництва міста Роман Галіпчак розповів, що згодом уклали угоду з підрядником про додаткові роботи ще на 58 мільйонів гривень. У підсумку, 235 метрів мостової конструкції обійшлися місту в 178 мільйонів гривень. Проте цей етап робіт ще не завершений. Адже будівельні роботи припинили влітку цього року через брак коштів.
Затримується й будівництво етапу – розв’язки вулиць Хіміків-Надрічна.
За словами Романа Галіпчака, причина – скасування тендеру. Кошторисна вартість цього проєкту становить 346 мільйонів гривень.
Про зростання вартості будівництва моста на виїзній нараді 2 серпня розповів міський голова Руслан Марцінків. За його словами, основною причиною підняття ціни є ринкова вартість металу, яка з початку року зросла вдвічі.
Перший заступник міського голови Микола Вітенко повідомив, що завершити усі роботи планують до кінця 2020 року:
“Ми будемо вишукувати різні джерела. Є бюджет Івано-Франківська. Крім того, ми будемо пробувати залучати державні кошти. Цієї п’ятниці буде зустріч міського голови з міністром інфраструктури і розвитку. Ми спілкуватимемося з цього приводу. Тому що пам’ятаємо, свого часу президент України Володимир Зеленський приїжджав в Івано-Франківськ і обговорювалося це питання. Є також кредитні кошти, і частину з цих грошей також будемо спрямовувати на будівництво моста”.