Віктор Павлів – засновник волонтерського руху в Калуші, учасник українсько-російської війни. Зараз працює головним спеціалістом з розвитку туризму в управлінні економіки Калуської міської ради. Вирішив балотуватися на голову Калуської ОТГ від команди «За майбутнє» щоб зробити громаду комфортною для життя. Він переконаний – проблем в місті є чимало і вирішувати їх потрібно терміново.
Чому вирішили йти на голову громади з командою “За майбутнє”?
Люди прагнуть нових облич, кажуть, чинна команда вже вичерпала себе. Вони хочуть бачити нову команду. Саме тому я вирішив балотуватися на голову Калуської ОТГ. А команда «За майбутнє» тому, що ці люди завжди виконують обіцянки, роблять зміни на краще і щасливе майбутнє.
Які саме проблеми потребують термінового вирішення?
Треба покращити інфраструктуру, відремонтувати дороги, завершити відключення калушан від централізованого опалення, навести лад з Домбровським кар’єром. Та все ж найбільшою проблемою, на мою думку, є борг перед Світовим банком в 400 мільйонів, адже через це місто не може залучити інвесторів та грантові кошти.
Що потрібно, аби відродити економіку Калуша?
Потрібно, щоб був діалог влади і бізнесу. Влада повинна першою зробити крок до бізнесу, а не закликати його до себе. Зараз цього немає. Без бізнесу ми не піднімемо економіку, не побудуємо доріг і не розвинемо інфраструктуру. У нас велика промзона, куди можна залучити інвесторів. Це може бути великий індустріальний центр. Там можна будувати нові заводи. Дороги, велодоріжки, кемпінги, зони відпочинку – калушани хочуть кудись піти відпочити влітку. Калуш має бути комфортним. Проблема в тому, що бізнес потрохи закривається, люди виїжджають до Івано-Франківська. Місто стало депресивним.
Чи може місто хіміків скласти конкуренцію Яремчанщині, Косову чи Верховині у сфері туризму?
Мало хто знає, що колись у Калуші був замок. Люди з подивом дізнаються про це, а завдяки краєзнавцям віднайдені замкові підвали, які можна облаштувати як туристичну атракцію. Зберігся старовинний центр міста. Є селіна – шахта, де добували калійні солі. Більш-менш збережена промислова ратуша, яка ще належить «Оріані». У Калуші є чимало місць, які потрібно розкручувати, популяризувати, і, відповідно, це може привабити туристів. Треба переконати людей, що Калуш – це не лише промислове місто, а й туристичне.
Чим Калуш може здивувати туриста?
Наша фішка – це калуський бровар, який входить у п’ятірку найстаріших в Україні. Він на 100 років старший за львівське пиво. Є документи, де доведено, що ми вчили львівських броварів варити пиво. Мене дуже непокоїть, коли дехто з калушан називає своє місто «дірою». Це не так. Треба любити край, де живеш. Робити його кращим. Саме заради цього я і йду на голову громади! Разом за мабуйтнє Калуша!
ПРОМО