Вони проводили спеціальний моніторинг і виявили чимало проблем. Зокрема, є дільниці, розташовані на другому чи третьому поверсі, і дістатися до них важко не лише людям з інвалідністю, йдеться в сюжеті каналу «402».
На 137 дільницях відсутні пандуси, а додаткового освітлення бракує у майже 200.
Фахівці наголошують: право на волевиявлення мають усі, тому відповідальні за цей процес мають його забезпечити.
Ще одна проблема – це умови для правоохоронців, які слідкують за правопорядком на дільницях і нерідко зіштовхуються з труднощами. До прикладу, на одній дільниці в області не було навіть вбиральні.
«Перебуваючи в таких умовах дві-три доби і вже в сам день виборів, працівники правоохоронних органів стають безсилі та невмотивовані», – каже громадський омбудсмен із захисту виборчих прав області Зорян Пілянський.
Фахівці зустрілися з представниками виборчих комісій, аби напрацювати пропозиції і по можливості виправити нагальні проблеми з доступністю до наступних виборів 21 липня.
«Будемо пропонувати залучити волонтерів для того, щоб особам з інвалідністю на візку можна було надати допомогу піднятися до виборчої дільниці, і однозначно треба звертати увагу на розміщення тих виборчих кабінок», – говорить регіональний представник уповноваженого ВРУ з прав людини в області Людмила Непийвода.
За її словами, були випадки, коли людям на візках вдавалося потрапити до кабінки, однак вони не могли дістатися до місця розміщення бюлетеня.
За результатами всіх виборчих кампаній експерти напрацюють ряд рекомендацій для виборчих дільниць, щоб на наступних виборах спробувати максимально уникнути проблем.