fbpx

Єрмак призначив "кураторів" для бригад наступу, - ЗМІ

Політика 08:40, 25.04, 2023

Офіс Президента України призначив бригадам майбутнього контрнаступу відповідальних “кураторів” з-поміж топпосадовців і депутатів, які мають допомогти їм “закрити” всі потреби.

Про це повідомляє Українська правда, посилаючись на власні джерела в Офісі Президента.

“Наскільки серйозно у Зеленського ставляться до потреби будь-що перемагати, може свідчити одна цікава непублічна зустріч, яка відбулася на Банковій на початку квітня. На нараду до Андрія Єрмака запросили понад десять осіб: кількох заступників глави Офісу президента, керівників силових відомств, топменеджерів із державної банківської та енергетичної сфер, кількох міністрів і депутатів, які проявили свою ефективність під час повномасштабної війни. 

На зустрічі голова ОПУ розповів присутнім, що для кожного з них є персональна велика задача від президента: Зеленський вирішив, що саме ці перевірені люди мають зайнятися питанням комплектації нових бригад для контрнаступу. Після короткої доповіді Єрмака його радниця Дарія Зарівна роздала кожному присутньому по кілька аркушів паперу з інфографікою про потреби їхніх бригад”, – пише УП.

В Офісі Президента самі вирішили, кому і яку бригаду доручити. Учасники зустрічі відповідають за швидке комплектування – чого бригадам бракує, має бути знайдене “куратором”.

“Насправді це хороша ідея Зеленського. Це його люди, і вони зможуть реально швидко допомогти військовим. І президент ще й отримує інший канал зв’язку з цими бригадами напряму, тому ніякий вояка або чиновник не зможе доповідати на Банкову, що все чудово, коли насправді там у нього реальні проблеми. І це ви собі навіть не уявляєте, який плюс”, – пояснював УП один із членів команди президента.

Як переконують співрозмовники в ОП, такий підхід до комплектування бригад жодним чином не свідчить про недовіру до військових, а навпаки – має максимально їм допомогти.

“Багато чиновників і менеджерів точно знають, як правильно і швидко налаштувати ланцюжки постачання того, що потрібно бригадам тут і зараз. Ви ж розумієте, що дуже часто йдеться про політичні зв’язки всередині країни і за кордоном. Це все має прискорити оснащення бійців та отримати паралельний канал зв’язку зі сторони рядових бійців”, – пояснює співрозмовник УП на Банковій. 

Призначення зовнішніх “кураторів” для бригад ЗСУ викликало й критику.

“Якщо це так, – пише про такий крок ОПУ народний депутат Микола Княжицький, – це означає недовіру до ЗСУ як інституції. Припускаю, що у ЗСУ ще не виховали достатню кількість ефективних військових керівників. Але тоді потрібно допомогти у цьому Армії оборони, делегуючи на службу в армію досвідчених менеджерів. У такому разі ми розвиватимемо армію як інституцію, а не впливатимемо на неї ззовні у незаконний спосіб. Тим більше для нас це важливо у нашій ситуції з сусідом-агресором. Призначення ж «смотрящіх», як у часи Януковича, може бути короткоефективним, але знищує інституцію замість її розбудови”.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: