fbpx

З Франківська 7 станцій моніторингу повітря EcoCity поїхали у Запоріжжя і Дніпро

Політика 18:20, 21.10, 2021
НА ФОТО: EcoCity

Франківська ініціатива громадського моніторингу якості повітря EcoCity передала станції у міста на схід України – вони будуть встановлені у Запоріжжі і Дніпрі.

Про це на сторінці проєкту повідомив його куратор Олексій Трелевський.

“В рамках проєкту “Чисте повітря для України” з огляду на двостороннє бажання у розвитку взаємного співробітництва в галузі екологічного моніторингу та освіти, наукових досліджень та поширення ідей сталого розвитку та залучення громадськості до охорони довкілля від забруднення 7 станцій громадського моніторингу EcoCity відправляються в університети міста Дніпро та міста Запоріжжя. Нам та нашим чеським партнерам, неурядовій екологічній організації “Арніка”, дуже важлива співпраця з академічним товариством цілої України задля чистого повітря!” – розповів Трелевський.

Наприкінці вересня Олексій Трелевський, член команди розробників системи громадського моніторингу якості атмосферного повітря “Eco City”, брав участь у масштабній екологічній події у Запоріжжі – V Міжнародному спеціалізованому “Екофорумі”.

За словами Трелевского, Запоріжжя зі всіх міст України має найбільшу кількість станцій моніторингу повітря “Eco City”:

“Ми спостерігали досить великі піки забруднення по Запоріжжю. Оскільки я був перший раз в місті, то, коли ми приїхали на залізничний вокзал, побачили це руде брудне небо. Тобто, ми візуально спостерігаємо забруднене повітря в Запоріжжі. Це дуже погана ситуація, тому що при несприятливих метеорологічних умовах це все опускається на місто і жителі цим дихають. Для мене це жахливо, і я розумію, чому мешканці міста обурені”.

Розробник відзначив, що саме Запоріжжя і Кривий Ріг стали першими містами, в яких з’явилися системи моніторингу повітря “Eco City”. Їх замовили громадські активісти, тобто ті люди “яким не все одно, що вони живуть в місті, де підприємства-забруднювачі так активно і безсовісно це роблять”.

Експерт закликав не миритися з такою ситуацією і активно підтримувати небайдужих до проблем екології людей, тобто проявляти свою громадянську позицію, пише Екополітика.

“Я б радив підтримувати таких активних людей. Тому що, коли це одній людині потрібно, а всі інші говорять, що все нормально, тоді і руки опускаються. А ці люди, які хочуть змін, просто перегорають, тому це наш вибір”, – зазначив Олексій Трелевський.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: