fbpx

Нардеп Тищенко заробив кримінальне провадження за "шоу" на 87 окрузі

Політика 18:19, 24.05, 2021

До реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом перешкоджання роботі виборчої комісії народним депутатом Миколою Тищенком. Кримінальне провадження відкрили за ч. 3 ст. 157 ККУ (перешкоджання роботі виборчої комісії за попередньою змовою групи осіб).

Про це йдеться у витягу з єдиного реєстру досудових розслідувань, який є в розпорядженні КУРСу.

Провадження відкрили 6 травня за заявами двох членів окружної виборчої комісії – Ольги Лугової та Артура Дороніна.

Нардеп Тищенко заробив кримінальне провадження за "шоу" на 87 окрузі 1

Нагадаємо, 30 березня у ОВК №87 приїхав десант народних депутатів від «Слуги народу» на чолі з Миколою Тищенком.

Тоді рух «Чесно» заявив, що депутатський десант відправили для зриву підрахунку голосів і очолив його нардеп Микола Тищенко.

«Спершу нардеп не знав, де опинився. Прикарпаття плутав із Закарпаттям. Таке буває, коли в партії невдало обирають лідера десантної групи. Політик вирішив, що він має право вимагати журналістські посвідчення, вилучати їх, перевіряти на справжність, вимагати паспорти, проводити обшук людей з метою пошуку зброї, – йшлося в повідомленні. – Може, «Слуги народу» прийняли новий закон, який розширив повноваження народних депутатів? Ні? Тоді де реакція правоохоронних органів і партії?».

Тієї ночі Тищенко в ОВК поводився неадекватно: вимагав ставати перед ним на коліна і просити вибачення, роздавав якісь вказівки, звинувачував кандидата в нардепи Олександра Шевченка в сепаратизмі і тому подібне, перешкоджаючи роботі членів виборчої комісії.

Як писав КУРС, на проміжних виборах до ВРУ у 87-му окрузі Олександр Шевченко вважався фаворитом серед кандидатів, однак після скандальних подій з крадіжкою бюлетенів за Шевченка, маніпуляцій ОВК з підрахунком голосів і тривалої тяганини в судах ЦВК оголосила переможцем кандидата від партії “Слуга народу” Василя Вірастюка. 1 травня Велика Палата Верховного Суду ухвалила Постанову, якою визнала протиправними дії Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів в окрузі №87 та визнала протиправним та скасувала протокол ЦВК від 22 квітня 2021.

19 травня Центральна виборча комісія ухвалила постанову, яка передбачає визнання результатів голосування недійсним на 6 дільницях, де зникли бюлетені за кандидата Олександра Шевченка. Внаслідок визнання результатів голосування недійсним на цих дільницях ЦВК знову визнала переможцем Василя Вірастюка.

Вчора, 23 травня, Верховний Суд за позовом кандидата Олександра Шевченка до Центральної виборчої комісії скасував протокол ЦВК від 19 травня 2021 р. про встановлення результатів проміжних виборів народних депутатів України в окрузі 87 та визнання Василя Вірастюка обраним депутатом.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: