fbpx

Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"

Політика 19:17, 01.10, 2019

Президент Володимир Зеленський повідомив, що українська контактна група сьогодні у Мінську погодилася на так звану “формулу Штайнмаєра”, але називає її “страшилкою” і не вважає капітуляцією.

Про це Зеленський повідомив на екстреному брифінгу. Спочатку про згоду України на “формулу Штайнмаєра” повідомили у ЗМІ РФ.

Сьогодні відбулося засідання тристоронньої контактної групи у Мінську. Обговорювалися питання обміну українських полонених та розведення військ у двох населених пунктах.

“Було досягнуто домовленості про розведення військ у Бедрівському та Золотому. Хочу заспокоїти місцеве населення: розведення ніяк не позачитиься на безпеці. Я це особисто гарантую”, – сказав Зеленський.

Також Зеленський запевняє, що “формула Штайнмаєра” не означає капітуляції України.

“Сьогодні усунені останні перепони до проведення саміту Нормандської четвірки. Формула Штайнмаєра – це два рядки про те, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу вводиться за умови, коли там відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією і законодавством України та після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися. Це означає, що ніяких виборів під дулами кулеметів бути не може. Буде новий закон, який розроблятиме парламент у співпраці та обговоренні з суспільством. Цей закон не перейде жодної червоної лінії. Не буде ніякої капітуляції”, – обіцяв Зеленський.

За словами Зеленського, орієнтовної дати місцевих виборів на Донбасі нема. «Дати немає. Зараз ми говоримо про зустріч Нормандської четвірки. Про дату дуже рано говорити… Аби вибори відбулися кордон… має бути наш… Якщо там хтось буде – виборів не буде. Ми ніколи не підемо проводити вибори, якщо там будуть військові, будь-які військові», – запевнив Зеленський.

Брифінг тривав 10 хвилин. Президент не пояснив, чи буде і як саме повернуто контроль України над окупованими територіями, чи буде забезпечено контроль над державним кордоном до виборів на Донбасі.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: