fbpx

10 тяжкохворих на ШВЛ: в обласну інфекційну лікарню щодня - черга "швидких", в реанімації немає місць

Суспільство 20:45, 01.09, 2021

У реанімаційному відділенні Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні всі ліжка зайняті пацієнтами, хворими на COVID-19.

Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків генерального директора медзакладу Микола Стовбан.

З його слів, медики приймального відділення не встигають оформляти хворих. Біля лікарні щодня вишиковується черга бригад швидкої допомоги.

10 тяжкохворих на ШВЛ: в обласну інфекційну лікарню щодня - черга "швидких", в реанімації немає місць 1
Черга “швидких” 27 серпня. Фото Микола Стовбан

Це фото черги зі “швидкими” 27 серпня біля Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні. Впродовж пів години 9 карет невідкладної допомоги одна за одною привозили пацієнтів з підозрою на COVID-19, розповідає кореспондентці Суспільного виконувачка обов’язків заступника генерального директора лікарні Оксана Цимбалюк. Сьогодні в реанімаційному відділенні медзакладу немає вільних місць, всі пацієнти тут є кисневозалежними.

“Ми вже маємо на даний момент 75 хворих. Переважають все ж таки важкі хворі і є — середньої важкості. І, на жаль, вік цих хворих щодо COVID-19 помолодів. Хворіють діти — і одномісячна дитина, і трирічна, і 15 років. Наша лікарня перейде повністю на лікування хворих з “ковідною” інфекцією, тому що бачимо чітке зростання цієї хвороби”, — каже Оксана Цимбалюк.

10 тяжкохворих на ШВЛ: в обласну інфекційну лікарню щодня - черга "швидких", в реанімації немає місць 2
Оксана Цимбалюк

Усі пацієнти інфекційної лікарні з діагнозом COVID-19 невакциновані, каже виконувач обов’язків генерального директора медзакладу Микола Стовбан. Саме це, за його словами, вплинуло на ріст захворювання.

КУРС писав, що реанімації двох прикарпатських лікарень заповнені хворими на COVID-19

“На території нашої області, як і, напевно, в Україні в цілому, також циркулює вірус “Дельта”. Станом на сьогодні верифіковано вже 49 випадків такого вірусу. Його концентрація в тисячу разів більша в крові, ніж звичайного, до якого ми звикли у 2019-2020 роках. Відповідно, ми маємо наслідки, які зараз є в лікарні, – 10 тяжкохворих у відділенні інтенсивної терапії на апаратах ШВЛ”, — розповідає Микола Стовбан.

10 тяжкохворих на ШВЛ: в обласну інфекційну лікарню щодня - черга "швидких", в реанімації немає місць 3
Микола Стовбан

Завідувачка терапевтичного відділення № 1 Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Любов Лосюк теж каже про збільшення кількості пацієнтів, хворих на COVID-19. За її словами, на початку серпня за добу медики госпіталізовували двох пацієнтів, зараз — шістьох.

“На сьогоднішній день у Центральній міській клінічній лікарні перебуває 32 пацієнти. Із них троє лежать у відділенні інтенсивної терапії. Один пацієнт — на апараті штучної вентиляції легень. 29 хворих перебувають у терапевтичному відділенні № 1, який перепрофільований в інфекційне відділення. Більшість з них є кисневозалежні, тобто потребують кисневої підтримки”, — розповідає Любов Лосюк.

У міській клінічній лікарні № 1 зараз лікуються 33 пацієнти з підозрою на коронавірусну хворобу, розповідає заступник директора медзакладу Ярослав Кобиляк. Четверо пацієнтів перебувають у реанімації, ще п’ятеро — кисневозалежні.

“Останні 2-3 тижні кількість хворих збільшується поступово — 1-2, тепер 3-4. За вчора навіть 7 пацієнтів госпіталізували з пневмоніями і з підозрою. Таких, щоб з підтвердженим ПЛР, є менше – половина тих, що ушпиталені. Тенденція однозначно йде до збільшення”, — каже Ярослав Кобиляк.

10 тяжкохворих на ШВЛ: в обласну інфекційну лікарню щодня - черга "швидких", в реанімації немає місць 4
У ЦМКЛ

З 2 вересня в Івано-Франківську центри масової вакцинації працюватимуть щоденнобез вихідних, з 10:00 до 16:00, каже виконувач обов’язків генерального директора Обласної інфекційної лікарні Микола Стовбан. Щепитися можна за адресами: вулиця Целевича, 34, Івасюка, 17 та Північний бульвар, 2 А.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: