fbpx

100 упаковок в день: у Коломиї волонтери виготовляють сухі борщі для воїнів

Суспільство 18:20, 11.03, 2022

Киянка Ганна Янковець, яка переїхала у Коломию після початку повномасштабної російської агресії, вже тиждень виготовляє сухі борщі для українських воїнів. Першу партію із 200 порцій 9 березня волонтери відправили бійцям 10 окремої гірсько-штурмової бригади та у волонтерські центри.

Про це Ганна розповіла в ефірі Українського радіо Карпати.

Жінка родом з Донецька. До Києва переїхала у 2014 році.

“Тоді дівчата з Києва сушили борщі й передавали хлопцям на фронт. Коли 24 лютого почався напад і ми переїхали до Коломиї, згадала, що можна робити такі борщі. Я привезла свою сушку. Мама мого чоловіка надіслала нам свою. Ми з друзями й знайомими подумали, що можна долучити до процесу і коломийських господинь, які теж мають сушки. Вже допомагають виготовляти упаковки з борщем понад 40 коломиянок”, — каже волонтерка.

З її слів, висушені овочі подрібнюють і фасують у вакуумні пакети. Також до суміші додають відварене і потім висушене м’ясо, а томатну пасту кріплять степлером до овочево-м’ясної упаковки.

“Ми розуміємо, що в наших воїнів чи у переселенців не завжди є можливість зварити їжу. Тому ми відтестували нову технологію. Тепер суміш достатньо залити окропом, настояти 10 хв, і борщ готовий. Діти куштували й казали, що дуже смачно. Ми раніше купували готову суху картоплю, а сьогодні вранці протестували технологію самостійного висушування, що значно здешевить виготовлення набору”, — розповідає Ганна Янковець.

Вона також додає, що поки що волонтери все готують у себе на кухні, але нещодавно отримали пропозицію від дитячого садочка № 18 скористатися їхньою кухнею. Тому господині планують збільшити потужності виробництва.

Ганна Янковець каже, що місцеві жителі активно допомагають продуктами й грошима. Підприємці долучаються до подрібнення інгредієнтів, вакуумного пакування, а продукти віддають за собівартістю.

“Усі розуміють, для чого ми це робимо. І що воїн, навіть якщо він озброєний, але голодний, це вже не такий воїн”, — говорить жінка.

За словами Ганни Янковець, зараз волонтери виготовляють 2-літрові пакети суміші, з яких виходить чотири порції. За день вдається виробити понад 100 таких упаковок. Найближчим часом планують перейти до однопорційних пакетиків. Суміш у вакуумній упаковці може зберігатися до пів року, а якщо розгерметизується – три місяці без холодильника.

Ганна Янковець каже, що вже поділилися технологією з волонтерами з Луцька, Ужгорода і Миколаївки, що біля Слов’янська Донецької області.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: