12-річна Олександра Кушнір з Івано-Франківська пошила велетенські іграшки, аби заробити гроші на ремонт авто для мінометного взводу 710 бригади. Збір вирішила підтримати, бо однією з ініціаторок є її мама, пише КУРС посиланням на 402 канал.
Дівчинка розповідає, що іграшки такі великі, щоби їх зручно було обіймати.
“Маленька іграшка тебе так не обійме, а велика іграшка має такі руки, як ти, і вона тебе обійме. Ми домовилися, що гроші від іграшок йдуть на ЗСУ. Це 1600 гривень”, – розповідає Олександра Кушнір.
Маленька майстриня власноруч створювала ескізи іграшок. Допомогли втілити її ідеї у творчій майстерні та швейному коворкінгу “Клаптик”. Кітойпес і Хом’як – це не перші іграшки, які пошила Саша. Історія розпочалася з Боби – першої жабо-іграшки для обіймів. Наступним став кіт для благодійного ярмарку, за якого вдалося вторгувати 2000 гривень. Цього разу дівчинка отримала понад півтори тисячі гривень за двох велетнів.
У середньому на пошив однієї такої великої іграшки йде 8 годин – це кілька занять на гуртку “Клаптик”. Разом із працівницями простору діти роблять лекала, розкроюють і зшивають деталі. У майстерні малюки можуть втілювати будь-які ідеї.
Засновниця простору Наталія Філіппська радіє, що в стінах її майстерні народжуються такі дива і діти розуміють, що можуть зробити свій внесок у перемогу.
“Ми користуємось принципом на наших заняттях дитині не заважати. Дати волю дитячій фантазії і проявити себе. Тобто щось придумати і реалізувати це. Саме тому виникають такі різні чудернацькі іграшки, які виходять з цієї майстерні. Ми щасливі від того, що діти це роблять, але водночас і дуже сумно. Коли Саша прийшла з цією ідеєю, у мене були сльози на очах. Тому що мені завжди дуже сумні ці історії, що діти роблять це під час війни в такий важкий час. Але з іншого боку, це страшенно надихає, і ми дуже тішимось, що в нас такі діти”, – відзначає Наталія Філіппська.
Кітойпес і Хом’як незабаром відправляться до нових власників – поїдуть за кордон. На прощання маленька майстриня виготовила їм закордонні паспорти, щоб її підопічні доїхали до місця призначення без перешкод.
Підтримати збір на ремонт авто для мінометного взводу 710 бригади можна за посиланням>>>.
КУРС писав, що однокласники допомогли учениці ліцею №10 купити дрон для війська.