Восени 2021 року спалах поліомієліту було зафіксовано у двох областях України – Рівненській та Закарпатській. Загалом захворювання було виявлено у 20 дітей. 24 січня 2022 року наявність поліовірусу у дитини із Закарпатської області підтвердили у референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я в Гельсінкі.
Про це йшлося під час брифінгу заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко за участю директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігоря Дмитренка, генерального директора ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» Руслана Савчука.
«На сьогодні ліків від такого захворювання як поліомієліт не існує, – наголосила Людмила Сірко. – Тому єдиним способом уберегти дітей від наслідків хвороби – невиліковного паралічу – залишається вакцинація».
Зазначалося, що відповідно до Національного календаря щеплень, дітей вакцинують від поліо 6 разів: у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції); у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі).
На переконання фахівців, шести доз вакцини достатньо, щоб у дитини сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.
Рівень охоплення щепленнями від поліо в Україні залишається низьким: станом на 1 грудня 2021 року три дози вакцини отримали лише 73,3% дітей віком до року. Рекомендований ВООЗ рівень охоплення щепленнями – 95%. Івано-Франківщина входить до трійки областей із вкрай низьким рівнем охоплення вакцинацією проти поліомієліту. Серед 68 тисяч прикарпатських дітей вакцинації потребують 12 тисяч осіб.
Медики відзначають, що сьогодні в області є достатня кількість ефективної та безпечної вакцини проти поліо, яка здатна захистити від небезпечної недуги.