fbpx

13 лісгоспів Прикарпаття стануть філіями держпідприємства "Ліси України"

Суспільство 10:55, 12.04, 2023
НА ФОТО: На Прикарпатті смеречники і ялинники всихають на десятках гектарів

Реформування лісової галузі обговорили під час наради з головами районних військових адміністрацій та територіальних громад в Івано-Франківській ОДА.

Директор Карпатського лісового офісу державного підприємства «Ліси України» Володимир Бадзян розповів, що передбачається ліквідація 24 обласних управлінь лісового та мисливського господарства та утворення міжрегіональних обласних управлінь – так званих регіональних офісів.

Буде ліквідовано 158 лісогосподарських підприємств та створено єдине державне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Ліси України», до складу якого увійдуть 158 філій. 13 філій в Івано-Франківській області увійдуть до Карпатського лісового офісу, так само як і 12 філій із Закарпатської та 11 Львівської областей.

Координують роботу філій регіональні офіси ДП «Лісів України». Кожен офіс опікується в середньому 20 філіями, згуртованими за територіальним принципом, за породним складним лісів та схожими умовами господарювання. Загалом утворено 9 регіональних офісів, а також кримський лісовий офіс.

Філіям, створеним на базі лісгоспів, залишені усі необхідні функції для охорони, захисту, раціонального використання та відтворення лісів, а також здійснення господарської діяльності.

Водночас економічна політика, стратегія формуються вже на рівні центрального апарату ДП.

Відтак Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України формуватиме політику галузі, Державне агентство лісових ресурсів України – реалізовуватиме цю політику, міжрегіональні обласні управління лісового та мисливського господарства – забезпечуватимуть державний контроль галузі, а ДП «Ліси України» стане незалежним господарюючим органом.

Місцеві податки та збори, які платили державні лісогосподарські підприємства, після реформування будуть сплачуватися до бюджетів тих самих громад, сільських та селищних рад, оскільки головні структурні підрозділи (лісництва) не ліквідуються та не об’єднуються.

Тобто рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів та податок за лісові землі відповідно до чинного законодавства і далі буде перераховуватися до місцевого бюджету за місцезнаходженням лісової ділянки.

Податок на доходи фізичних осіб, нарахований працівникам структурних підрозділів (лісництв, нижніх складів тощо), перераховуватиметься до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу.

Раніше мовилося, що понад 81 тис. га лісів комунальної власності на Івано-Франківщині можуть перейти у підпорядкування державі згідно з проєктом закону “Про особливості управління об’єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства “Ліси України”, опублікованого на сайті Держлісагентства наприкінці 2022 року. Про це повідомляв заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації агентства Віктор Смаль.

Представники Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України звернулися до прем’єр-міністра України з проханням не допустити подальший розгляд цього законопроєкту, адже це суперечить реформі децентралізації, зазначив керівник регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук.

Нагадаємо, минулого року на Прикарпатті лісівники висадили майже 3 мільйони дерев

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: