Спецвипуск до Дня вишиванки підготував франківський проєкт “Твоя Підпільна Гуманітарка”, який спеціалізується на створенні україномовного освітнього контенту.
Освітній портал Остапа Українця та Євгена Ліра присвячений гуманітарним наукам. “Лекції, інтерв’ю, дискусії — все, як ви любите”, – означили контент засновники проєкту.
До Дня вишиванки вони створили відеолекцію. Остап Українець розповів про сакральні таємниці української вишивки – поспілкувавшись із дослідницею Оксаною Косьминою і колекціонером Едуардом Крутьком.
Хто ввів в обіг слово “вишиванка” на позначення сорочки, скільки кроїв має традиційна вишивана сорочка, скільки візерунків та як виникає їхня унікальність, як поводитися з вишиваною спадщиною та чому з неї варто зняти репліку – дізнаємося про це та багато іншого.
Проєкт привітав усіх із днем вишитої сорочки, нагадав, що не одяг красить людину, а людина – одяг, а заодно підказав, де шукати творчі майстерні та людей, котрі роблять грамотні репліки та чудові дизайни на основі традиційних, а не китайських візерунків:
Шляхетний одяг: https://www.facebook.com/shliakhetnyo… Творча майстерня Оленки Дідик: https://www.facebook.com/Творча-майст… ROZANKY: https://www.facebook.com/ROZANKYembro… Ткацька крамничка “Серпанок”: https://www.facebook.com/serpanokshop/ ЗЕРНО: https://www.facebook.com/zernoua/ Майстерня Мокоша: https://www.facebook.com/maysternia.m… Майстерня “Стьожка”: https://www.facebook.com/maysterniast… Валентина Ануарова: https://www.facebook.com/anuarova.v.e Богдан Петричук: https://www.facebook.com/profile.php?… Майстерня Магди Дзвін: https://www.facebook.com/Нова-скриня-… Творча майстерня “Куделя”: https://www.facebook.com/tm.kudelya/ Народна майстерня “Вирій”: https://www.facebook.com/vvyriy/ Музика у випуску: US Orchestra