fbpx

180 км лижних трас: Поляницька сільрада готує документи для будівництва курорту у Бистриці

Суспільство 10:31, 14.11, 2023
НА ФОТО: Фото Анна Куземко

Наразі проводиться стратегічна екологічна оцінка, щоби внести зміни до генерального плану села Бистриця Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області. Мова про будівництво курорту “Бистриця”, повідомляють екоактивісти на сторінці Free Svydovets.

Спільнота Free Svydovets має метою збереження унікальних екосистем гірського масиву Свидовець та Карпатського регіону.

Окрім курорту “Свидовець”, пов’язані з Коломойським та Палицею компанії запланували будівництво двох інших мегакурортів на сусідніх зі Свидовцем хребтах, уточнюють екоактивісти. Місцева влада вже готує необхідні документи для будівництва.

У жовтні Поляницька сільська рада повідомила про початок стратегічної екологічної оцінки (СЕО) проєкту курорту “Бистриця”.

Відомо, що планується будівництво курорту площею 1200 га на 18 000 відпочивальників одночасно, інфраструктура для зимових і літніх атракцій. Будувати планують з нуля, прямо посеред карпатських лісів. Орієнтовне розташування – північні схили Братківського хребта.

Згідно з документами, будівництво курорту “Бистриця” передбачає 180 км лижних трас, 600 га готелів та іншої забудови; нову лінію електропередач довжиною 35 км.

У документі державного планування “для будівництва рекреаційного комплексу (курорту) на території та за межами с. Бистриця” вказано, що територія, що визначена під розвиток нового курорту, розташована на відстані 75 км від обласного центру та адміністративно межує: на півдні із землями Ясінянської громади Рахівського району Закарпатської області, на півночі – із землями с. Бистриця, на сході – охоронною зоною природного заповідника Горгани та курортом Буковель, на заході – межує з землями Усть-Чорнянської громади Тячівського району Закарпатської області.
Область планування охоплює територію Поляницької сільської ради.

Головний землекористувач (понад 90% території) філія «Надвірнянське лісове господарство» ДП «Ліси України», безпосередньо на площах Річанського та Довжинецького лісництв.

“Існуюча транспортна мережа вимагає капітального ремонту та/або будівництва нового автошляху сполученням Івано-Франківськ – Бистриця. Для реалізації ДДП є потреба у будівництві нової ЛЕП загальною протяжністю 35 км – від ПС «Надвірна 110/35/6» до курорту. У зв’язку з відсутністю на даній території централізованої системи водопостачання та водовідведення у ДДП передбачено будівництво таких систем плановою розрахунковою потужністю 4 800 м³/добу. Таким чином, відповідно до п. 21 частини 2 та до п. 12, 13 частини 3 статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» планована діяльність відноситься до першої і другої категорій видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля”, – сказано в заяві Поляницької сільради на СЕО.

КУРС писав, що “Буковель” і курорт у Бистриці з’єднають новою дорогою за державний кошт

Термін для подання зауважень та пропозицій до цього документа минув 2 листопада.

Зовсім скоро на сайті Поляницької сільради з’явиться звіт із СЕО. У звіті мають бути детальні карти курорту та його опис.

СЕО передбачає участь громадськості, тож можна буде надати зауваження до проєкту, наголошують екоактивісти. Документ шукати на сайті сільради в розділі “Дошка оголошень та події”.

Нагадаємо, КУРС писав, що Коломойський планує збудувати біля “Буковеля” ще два курорти – один із них у Бистриці.

Читайте: “Ліси України” запевняє, що будують в Бистрицю дорогу для лісовозів, а не для “Буковеля”

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: