fbpx

55% франківців хочуть поміняти міського голову

Політика 13:16, 05.06, 2024

45% іванофранківців вважають, що міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повинен допрацювати каденцію, а на наступних виборах мером має стати інша людина. 10% – вважають, що міський голова має якнайшвидше піти з посади, пише КУРС.

Про це йдеться в дев’ятому муніципальному опитуванні Міжнародного республіканського інституту. 

Так, 15% опитаних цілком схвалюють діяльність міської ради, 37% – швидше схвалюють, 19% – швидше не схвалюють, 14% – зовсім не схвалюють, решта – не змогли відповісти.

Діяльність міського голови в Івано-Франківську схвалюють 25% іванофранківців, 33% – швидше схвалюють, 15% – швидше не схвалюють, 16% – зовсім не схвалюють.

При цьому лише 34% опитаних вважають, що мера потрібно переобрати на наступний термін. Натомість 45% відповіли, що мер повинен доопрацювати свій термін і на наступних виборах потрібно обрати іншу людину, 10% – вважають, що міський голова повинен якнайшвидше піти з посади, 10% – не змогли відповісти на це запитання.

23% франківців вважають, що депутати міської ради мають працювати, доки не закінчиться війна, 45% – висловилися за те, щоби депутати допрацювали свій термін і були замінені на наступних виборах, 15% – хочуть якнайшвидше усунути чинних депутатів від влади, 17% – не змогли відповісти.

Щодо депутатів Верховної Ради, то 17% опитаних в Івано-Франківську вважають, що вони повинні допрацювати до закінчення війни, 30% – відповіли, що депутати ВРУ повинні допрацювати до кінця каденції та мають бути замінені на наступних виборах, 43% – вважають, що депутатів ВРУ треба якнайшвидше усунути від влади.

28% опитаних вважають, що вони добре поінформовані про діяльність місцевої влади, 30% – дещо поінформовані, 26% – мало поінформовані, 12% – зовсім не поінформовані.

33% опитаних повністю погоджуються з твердженням, що самозбагачення є ключовим фактором у прийнятті рішень депутатами місцевих рад, 24% – скоріше погоджуються, 10% – скоріше не погоджуються, 15% – повністю не погоджуються.

42% опитаних вважають, що особисті зв’язки з депутатами місцевої ради дуже важливі для вирішення питань, 22% – скоріше погоджуються з цим твердженням.

36% опитаних в Івано-Франківську вважають, що кожен мешканець міста може безперешкодно звернутися до місцевої влади за вирішенням своєї проблеми, 21% – скоріше погоджуються з цим.

Лише 18% вважають, що місцева влада приділяє більше уваги добробуту міста, ніж своїм власним інтересам, ще 18% – скоріше з цим погоджуються.

Опитування проводилося Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту у 21 місті України (Київ та усі обласні центри, де безпекова ситуація дозволяла провести дослідження) з 13 квітня по 14 травня 2024 року за допомогою face-to-face інтерв’ю на дому у респондентів. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: