Адвокату Андрію Малетину, який був кандидатом на посаду судді, відмовили в призначенні через напади на журналістів і зловживання процесуальними правами.
Вища рада правосуддя (ВРП) 12 листопада вперше у своїй практиці відмовилася внести представлення на призначення на посаду судді учасника суддівських відборів. Таку відмову отримав адвокат з Івано-Франківська Андрій Малетин, який вперше брав участь у відборі ще в 2012 році, повідомляє “Судово-юридична газета”.
Як випливає з рішення Ради правосуддя, до кандидата в судді виникли претензії у зв’язку з недотриманням ним етичних стандартів.
За результатами конкурсу, який Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) провела влітку 2019 року, Андрій Малетин отримав можливість стати суддею Путильського районного суду Чернівецької області.
Однак в 2020 році з розглядом кандидатури Малетина на ВРП почалися проблеми. 21 травня 2020 року члени Ради правосуддя вирішили відкласти розгляд рекомедації кандидата і провести додаткову перевірку.
Підставою для цього стало звернення, яке надійшло в ВККСУ ще 10 грудня 2018 року від члена Національної спілки журналістів, кореспондента Долинської районної газети “Свіча” Юрія Петрухіна. У своєму зверненні журналіст повідомив, що Андрій Малетин напав на нього після судового засідання 23 жовтня 2017 року просто в приміщенні Долинського районного суду. При цьому, як йдеться у зверненні, Малетин наніс журналісту удар головою в обличчя. Зберігся відеозапис цього випадку.
Також про неетичну поведінку Малетина після цього ж судового засідання заявила журналістка видання “Галицький кореспондент” Марта Баранецька. Вона повідомила, що 23 жовтня 2017 року Малетин викручував їй руки і намагався вибити з рук мобільний телефон, на який вона намагалася знімати відео.
В результаті, 24 жовтня 2017 року було зареєстроване кримінальне провадження за ч. 1 ст. 296 (хуліганство) ККУ. Втім, 19 вересня 2020 року провадження було закрите у зв’язку з відстуністю складу злочину.
Згаданий судовий процес стосувався справи про захист честі, гідності і ділової репутації. Через одну з публікацій у клієнта Малетина – голови однієї з сільських рад Прикарпаття – виникли претензії до Петрухіна, що і стало причиною судового позову.
На засіданні Ради правосуддя 12 листопада цього року Малетин підтвердив, що в нього був конфлікт з журналістами, але запевняв, що став жертвою провокації з їхнього боку. Факт фізичного нападу на Петрухіна і Баранецьку, а також погрози на адресу журналістів Малетин категорично заперечував.
Однак, окрім випадку в Долинському райсуді, у Ради правосуддя знайшлися й інші претензії до Малетина.
Зокрема, з’ясувалося, що він неодноразово вдавався до дій, які можна трактувати як зловживання своїми процесуальними правами. Не погоджуючись з рішеннями суддів, Малетин нерідко заявляв їм відводи, при цьому звинувачуючи в некомпетентності. Наприклад, одне з рішень Івано-Франківського міського суду він назвав “завідомо безграмотним”.
В підсумку за відмову внести рекомендацію на призначення Андрія Малетина на посаду судді проголосували усі 14 присутніх на засіданні членів Вищої ради правосуддя.