Державний архів Івано-Франківської області спільно з американською корпорацію «Фемелі Сьоч Інтернешенал» (Юта, США) розпочали оцифрування документів від найдавнішого часу – з 1750 до 1948 року, пише КУРС з посиланням на Світлану Онищук, голову Івано-Франківської ОВА.
Оцифровування архівних фондів розпочалось ще у серпні.
Згідно з меморандумом, мають оцифрувати 68 фондів, що містять 74 442 справи, а це майже 2,5 млн скан-копій генеалогічного та іншого характеру. Приблизний термін виконання всіх робіт займе два роки, що дасть змогу архівній установі області заробити більше як 1 мільйон гривень.
Також українські архівісти працюють над ще одним нещодавно підписаним договором з Інститутом солідарності і мужності Вітольда Пілецького (м. Варшава, Польща). У підсумку оцифрування документів періоду Другої світової війни установа заробить додатково понад 150 тисяч гривень.
За словами Онищук, у липні Державний архів Івано-Франківської області за пітримки ПрАТ «Івано-Франківськцемент» розпочав реалізацію нового проєкту оцифрування документів.
“За благодійні кошти було придбано плівковий сканер, яким щодня з плівкових негативів створюють цифрові файлові світлини. Перші проведені роботи з оцифрування мікроплівок відкрили нові історичні відомості про розбудову наших міст та районів, діяльність заводів та фабрик, розвиток спорту та культури різних куточків Прикарпаття. Оцифровані світлини, як і вся періодика, розміщуються у відкритий доступ на сторінці фейсбук і також будуть розміщені на вебсайті архіву для вільного користування”, – зазначила Онищук.
Цьогоріч архів виконав рекордну кількість запитів – 2880.
Нагадаємо, на Прикарпатті досі реабілітують дітей засуджених учасників ОУН та УПА.