fbpx

Антимонопольний комітет оштрафував Надвірнаводоканал майже на 70 тисяч гривень

Суспільство 13:51, 11.07, 2023

Адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала порушенням законодавства про захист економічної конкуренції дії комунального підприємства «Надвірнаводоканал».

Підприємство в технічних умовах на приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення зазначило не передбачені законодавством додаткові умови та вимоги, інформує пресслужба АМКУ.

КП «Надвірнаводоканал» для видачі технічних умов на приєднання до систем витребовує у замовників копії документів, що підтверджують право власності на об’єкт, свідоцтво про державну реєстрацію, дозвіл на виконання будівельних робіт тощо. Не надавши таких документів, споживач не мав можливості отримати технічні умови на приєднання. Такі вимоги не передбачено Правилами користування системами централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення в населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 27.06.2008 №190.

Окрім цього, підприємство включило в технічні умови на приєднання вимогу щодо встановлення лічильника води певного метрологічного класу, що теж не передбачено чинними нормативно-правовими актами. Такі дії КП «Надвірнаводоканал» можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів та були б неможливими за умов існування конкуренції на ринку.

У зв’язку зі встановленими фактами, Адміністративна колегія Західного МТВ АМКУ 6 липня 2023 року визнала дії комунального підприємства «Надвірнаводоканал» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, оштрафувала підприємство за кожне порушення на загальну суму 68 000 грн.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: