Осінь — традиційний час для презентації нової серії Айфонів, і 2022 рік не став винятком. У вересні світ познайомився з 14-ю лінійкою «яблучних» смартфонів, основну увагу з яких прикувала Про-версія. Незалежні випробування говорять про серйозні нововведення, які стимулюють користувачів змінювати попередні моделі на новинку. У цій статті порівняємо конкретні відмінності Айфон 14 Про від попередника, щоб зрозуміти, чи є сенс робити заміну.
iPhone 14 Pro проти iPhone 13 Pro: у чому різниця
Короткий перелік головних змін виглядає наступним чином:
- підвищення яскравості дисплея на 68% (1775/1055 ніт за незалежними тестами);
- оновлена версія Bluetooth (5.3);
- збільшення продуктивності на 25% (дані від AnTuTu);
- швидкісна пам’ять LPDDR5;
- покращення фото- та відеозйомки (дані від DxOMark).
Розберемо в деталях ключові новації.
Візуально
14-й Айфон Про особливо не відрізняється від 13-ї версії. Смартфон трохи більше — 147,5х71,5х7,85 мм, при вазі у 206 г, проти 146,7х71,5х7,65 мм при вазі у 204 г. Корпус з алюмінію зі сталевою рамкою та захисним склом Gorilla Glass захищений від води та пилу за стандартом IP68 — все як раніше. Доданий фіолетовий відтінок, зате зникли синій та зелений.
Серйозні зміни торкнулися екрана. З дисплея зник звичний «чубчик»: датчики наближення та розпізнавання обличчя тепер заховані в поздовжньому вирізі, названому компанією Dinamyc Island. «Динамічний острів» здатний збільшуватися в розмірах при надходженні повідомлень, а виріз камери успішно маскується у відведеній зоні та не впадає у вічі.
Несподівано для всіх Apple використовували в iPhone 14 Pro знайому користувачам Android функцію AlwaysOn Display. Тепер користувачі можуть бачити час, погоду, календар та іншу важливу інформацію на заблокованому екрані. Інженери «яблучного» бренду не стали повторювати за конкурентами та додали свої фішки — наприклад, в режимі простою дисплей автоматично зменшує яскравість і затемнює зображення, завдяки чому мінімізується витрата енергії.
Ще однією ключовою відмінністю стало збільшення яскравості екрана. Максимальний параметр досягає 2000 ніт у 14-й моделі проти 1200 ніт — у 13-й. Різниця помітна на яскравому сонці: у новому смартфоні картинка читається краще. Інші параметри дисплея залишилися без змін: Super Retina XDR матриця розміром 6,1″ із частотою зміни кадру до 120 Гц та технологією ProMotion.
Процесор
Айфон 14 Про отримав нову версію фірмового шестиядерного чіпсету Apple A16 Bionic, в якому кількість транзисторів збільшилася з 15 до 16 млрд. 4-нанометровий процесор виробляє до 4 трильйонів операцій на секунду. Незмінними залишилися п’ятиядерний графічний чіпсет та 16-ядерна система апаратного прискорення Neural Engine. Великі цифри демонструють різницю лише у синтетичних тестах: рядовий користувач не побачить відмінностей у швидкодії обох смартфонів.
Камера
Істотна різниця помітна в основному об’єктиві на 48 Мп проти 12 Мп у попередньої моделі. Апертура теж збільшилася до ƒ/1.78 проти ƒ/1.5. На 65% збільшилася матриця, яка також забезпечує отримання двократного зуму навіть при поганому освітленні: новий об’єктив із чутливим сенсором вловлює вдвічі більше світла, ніж 13-й Айфон. Зміни підтверджені рейтингом DxOMark, який вже назвав камеру про-версій iPhone 14 найкращою на 2022 рік у низці мобільної техніки. Серед інших корисностей — функція Photonic Engine для кращої деталізації та режим відеозйомки Action Mode для стабілізації динамічних сцен.
Висновки
Крім перерахованих змін, Apple iPhone 14 Pro отримав підтримку супутникового зв’язку для екстрених дзвінків, систему виявлення автомобільних аварій, збільшення часу автономної роботи на 60 хвилин, точніші гіроскоп та акселерометр та інші корисні дрібниці. Не можна назвати нововведення революційними, але вони непогано підвищують комфортабельність експлуатації смартфона та можуть стати причиною змінити торішній iPhone 13 Pro на головний гаджет 2022 року.
На правах реклами