fbpx

Без барвників та синтетичних консервантів: як вибрати корм для свого улюбленця

Суспільство 16:24, 07.07, 2024

Готові раціони для собак – дуже зручно для господаря та корисно для улюбленця. Звісно, за умов, що склад собачого корму реально відповідає потребам пса. Але як не загубитись серед великої  кількість пачок та консервних банок з раціонами? Давайте розбиратись. 

Яким буває собачий корм

За консистенцією собачі корми розрізняють сухі та вологі. А от готові раціони для вихованців бувають повсякденні, спеціалізовані та лікувальні.

Спеціалізовані – це для собак з особливим здоров’ям, наприклад стерилізованих. Лікувальний – це специфічний раціон або ж дієта, яка підбирається, як правило, після консультації з лікарем-ветеринаром.

За якістю розрізняють економ, преміум, суперпреміум та холістик. Останній можуть виділяти в окремий тип або вважати частиною суперпреміум класу. Що вищий клас, то менше в кормі порожніх калорій сумнівного походження та більше м’яса.

Не обов’язково купляти найдорожчі собачі корми, але те, що розрекламовані раціони економкласу не підходять для щоденного годування, – факт. Як постійний раціон можна використовувати лише собачі корми не нижче за преміумклас, наприклад, корм Dog Chow.

На що звертати увагу при виборі корму

Аби вибрати корм, який найкраще підійде вашому улюбленцю, враховуйте вік собаки, його породу, активність, стан здоров’я та наявність алергії. Саме від цього залежить калорійність раціону, компоненти та навіть розмір шматочків сухого корму.

Насамперед вас має зацікавити склад собачого корму, вказаний на упаковці. Що повніший опис – то краще. Також важлива ціна. Змінювати раціон без необхідності не рекомендують, тому важливо обирати той, що не вибивається з вашого бюджету.

клички для собак

Як правильно читати склад корму

Для здорового та активного життя собаці потрібні білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали у збалансованій кількості. У хорошому кормі є всі ці компоненти. В ідеалі для кожного інгредієнта має бути зазначений відсоток його вмісту в раціоні. Якщо відсотка немає, то першим вказують компонент, якого найбільше у складі, і так далі.

Насторожити вас мають слова «злаки», «зернові», «білок тваринного походження». Незрозуміло, що саме додано в такий корм, і, якщо у вашого улюбленця виникне негативна харчова реакція, ви не зможете визначити, чим вона спричинена. Натомість добірне м’ясо ягняти виробник не ховатиме за невиразним інгредієнтом тваринного походження. Найімовірніше, ця фраза означає низькоякісні відходи м’ясного виробництва.

З чого має складатися корм

Головною складовою корму має бути м’ясо – що більше, то краще. Але це не означає, що рослини, протеїни та вуглеводи під забороною. Рослинні білки найчастіше потрібні, аби, так би мовити, скріпити гранули сухого корму. Водночас овочі, що входять до складу корму, допомагають травленню собаки.

Однак деякі рослинні білки погано переносяться улюбленцями. Насамперед йдеться про глютен із пшениці. Також викликає суперечки такий інгредієнт в кормі для собак, як соя. В самому соєвому білку нічого немає шкідливого, він навіть має корисні вітаміни та мінерали. Питання тільки у кількості. Якщо соєвого чи будь-якого іншого рослинного білка у кормі більше, ніж м’ясного, – це непридатне харчування для собак.

Щоб харчування було збалансоване – корм повинен містити жири. Добре, коли вказане конкретне джерело – курячий жир, лляна олія тощо.

Сухий корм не може обійтися без консервантів. Інакше м’ясо, що входить до його складу, та жири зіпсуються. Але допускаються лише природні консерванти – вітаміни Е та С, тобто токоферол та екстракт розмарину. А от синтетичні консерванти у високоякісному кормі – недопустимі.

Також у кормі будь-якої цінової категорії не повинно бути будь-яких барвників. Адже вони можуть провокувати алергію.

Збалансований раціон – це запорука здоров’я вашого чотирилапого друга. Не заощаджуйте на ньому – і ваш собака буде щасливий з вами довгі роки!

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: