fbpx

Без ескізів та креслень: коваль з Бердянська у Франківську створює особливі скульптури

Суспільство 12:10, 26.02, 2023

В Івано-Франківському професійному училищі № 21 працює переселенець з Бердянська Олександр Шапошник. Коваль вимушений був покинути рідне місто після окупації, переїхав до Франківська.

Суспільному майстер розповів, що його знайомство з містом розпочалося ще задовго до повномасштабного вторгнення рф в Україну – під час ковальських фестів.

“Ми дружимо з цим училищем вже багато років разом і робимо спільні роботи. В нас навіть є робота, яка розташована тут, у місті. Вона створена у 2015 чи 2016 році — “Сяйво станіславської ночі”, — каже Олександр Шапошник.

Без ескізів та креслень: коваль з Бердянська у Франківську створює особливі скульптури 1
Скульптура Шапошника “Сяйво станіславської ночі”

Майстер розповідає, що з початком війни у 2014 році волонтерив та виготовляв буржуйки для українських бійців.

В окупації в рідному Бердянську залишилися десятки робіт коваля. Ті, що з патріотичним підтекстом, російські окупанти переробили на власний лад, каже Олександр Шапошник.

Майстер розповідає: створив скульптуру дракона для маріупольців, яка й досі стоїть у місті. “Він неушкоджений стоїть біля драмтеатру. Там церква і вежа є, і біля них дракон стоїть зараз”, — розповідає коваль.

Без ескізів та креслень: коваль з Бердянська у Франківську створює особливі скульптури 2
Маріупольський дракон

Олександр Шапошник каже, що найбільше полюбляє творити разом із дітьми. До прикладу, кульбабу він змайстрував з учнями. Майстер хоче, аби вона прикрашала один із франківських парків.

Ще одна робота Олександра — мотанка — на пів дорозі до Нью-Йорка. Зі слів коваля, усі зароблені кошти з її продажу спрямують на потреби ЗСУ.

Без ескізів та креслень: коваль з Бердянська у Франківську створює особливі скульптури 3
Мотанка Шапошника

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: