fbpx

Безробітним збільшили мінімальну допомогу

Суспільство 16:05, 15.10, 2023

В Україні цього місяця оновили правила виплат для безробітних. Згідно з новими правилами, громадянам будуть виплачувати допомогу на 500 грн більше.

Про це йдеться у постанові Фонду від 14 жовтня, зареєстрованій у Мін’юстиції України. Тепер обсяг мінімальної допомоги з безробіття підвищується з 1 тис. грн до 1,5 тис. грн.

У свою чергу вимушеним переселенцям у країні виплачуватимуть 2,5 тис. грн. Відповідно до постанови № 60 від 14.09.2023 року 1,5 тис. грн призначають громадянам, які не мають страхового стажу, а також тим особам, які працювали впродовж останнього року менше як 7 місяців.

Постановою встановлено наступний мінімальний розмір допомоги по безробіттю у розмірі 1500 гривень:

  • для молоді, яка закінчила або припинила навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце у разі реєстрації в установленому порядку відповідних осіб як безробітних;
  • для одиноких матерів (батьків), які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю,
  • для одного з батьків, названих батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікунів, піклувальників дитини з інвалідністю підгрупи А, які мають право на призначення надбавки на догляд за дитиною у разі реєстрації в установленому порядку відповідних осіб як безробітних.
  • для застрахованих осіб, визнаних в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації безробітним, мають страховий стаж менш ніж сім місяців або звільнені з останнього місця роботи через припинення трудового договору тощо.

Мінімальну допомогу по безробіттю у розмірі 2500 гривень встановлено:

  • для взятих на облік внутрішньо переміщених осіб, які не мають документів, необхідних для надання статусу безробітного. Тривалість виплати такої допомоги по безробіттю не може перевищувати 120 календарних днів.
  • для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії, які не мають необхідних документів, але відомості про яких наявні в державних реєстрах.

Як зазначається, максимальна сума виплат по безробіттю залишається на поточному рівні. Вона встановлена на рівні мінімальної зарплати в Україні – 6,7 тис. грн.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: