fbpx

Бібліотеку та медіатеку про мистецтво Франківська створює post impreza

Суспільство 19:50, 19.04, 2023
НА ФОТО: Фото: Олександра Соловйова

Франківське локальне медіа про мистецтво і культуру post impreza презентує бібліотеку та архів про мистецьке та культурне життя Івано-Франківська.

Про це Читомо повідомили ініціатори проєкту.

post impreza — це медіа і водночас архів про культуру і мистецьке життя Івано-Франківська та регіону навколо. Видання досліджує історію місцевого мистецтва, колекціонує авторські роботи, починаючи з часів незалежної України, та знайомить місцеву публіку із сучасним мистецтвом.

Спільно з галереєю «Асортиментна кімната» команда збирає бібліотеку з профільними виданнями, присвяченими мистецтву та культурним процесам Франківщини.

Паралельно на сайті постійно оновлюється медіатека з близько 200 зразками мистецтва. Сюди входить відеоарт, записи перформансів, музика, каталоги виставок, а також інтервʼю з митцями, подкасти, репортажі з подій тощо.

Наразі на сайті доступні відеотека, бібліотека та фонотека. В архівах зібрані мистецькі твори та документація — супровідні відео, тексти, подкасти. Самі по собі вони не є культурним обʼєктом, але дозволяють глядачам глибше зрозуміти контекст.

За словами ініціаторів проєкту, в планах також зробити збірку візуальних робіт художників.

Євген Бойко, операційний керівник post impreza, зазначив: «Місцева мистецька сцена дуже багата: щось лежить на поверхні, а щось доводилось більше шукати. Особливо захопливим стало дослідження відеоарту. У Франківську цей жанр почав розвиватися в результаті експерименту режисера Олега Гнатіва (у мистецьких колах відомий як “Мох”). Головну роль у цій роботі зіграв письменник Тарас Прохасько».

Наразі відеотека post impreza налічує близько 15 відеоартів. Серед них — роботи Ростислава Котерліна, Ярослава Яновського, Маріанни Глинської.

Щоб опублікувати свої матеріали в медіатеці, потрібно написати на пошту library@postimpreza.org або звернутися за телефоном 063 046 23 46.

Поповнити книгами офлайн-бібліотеку можна за адресою вул. Січових Стрільців, 15. Каталог  літератури у фізичній бібліотеці – за посиланням.

У п’ятницю, 21 квітня, відбудеться відкриття поки що скромної офлайнової бібліотеки навколо мистецтва та краєзнавства, повідомила Альона Каравай, засновниця та кураторка “Асортиментної кімнати”, співзасновниця медіа.

“Друзі! Якщо у вас є книжки, каталоги, альбоми, які ви можете подарувати / передати для офлайнової бібліотеки, радо приймемо. Якщо у вас є pdf, відео чи звукові файли, які мають потрапити в онлайнову бібліотеку, теж радо приймемо”, – зазначила вона.

Найбільше шукають:

– видання про Івано-Франківськ (локальна артсцена, архітектура, урбаністика, спільноти і покоління художників та художниць, місцеві культурні медіа, історія міста);

– каталоги та зіни з мистецьких проєктів в Івано-Франківську та про Івано-Франківськ (і не тільки).

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: