fbpx

Біохіміки ПНУ визначили "точку впливу" на молекулярні механізми старіння

Суспільство 16:23, 22.12, 2020
НА ФОТО: фото ПНУ, кафедра біохімії

Команда завідувача кафедри біохімії та біотехнології факультету природничих наук Прикарпатського національного університету, доктора біологічних наук, професора Володимира Лущака опублікувала статтю на тему сповільнення старіння в авторитетному фаховому журналі “Experimental Gerontology”.

Ця стаття найскладніша з усіх опублікованих за визначенням професора Лущака. В ній йде мова про те, що у ПНУ біохіміки знайшли одну з імовірних мішеней, на яку можна впливати, щоб сповільнити старіння або покращити фізіологічний стан організму.

Це результат клопіткого щоденного дворічного експерименту на мишах.

Миші обох статей мали два режими харчування, 12 (!) комбінацій з понад 10 тваринами на групу. Саме таке складне для реалізації виконання і працездатність команди допомогли зробити ключову знахідку.

Ініціювала цей пошук та зібрала потужну міжнародну команду проєкту професорка фізіології в Університеті Тюбінгену (Німеччина) Ольга Гаращук. Вона керувала виконанням проєкту протягом майже чотирьох років. Пошуку пояснень отриманих результатів також сприяла співпраця наших біохіміків з одним із найбільш авторитетних біохіміків світу. Це давній товариш та колега професора Лущака Кен Сторі.

Як наслідок багаторазових апробацій і багатьох дискусій результати сформулювали так: вікові зміни, які спостерігаються у тварин старшого віку, на біохімічному рівні розвиваються вже у середньому віці. Завдяки встановленню біохіміками молекулярних механізмів таких змін знайдено одну з мішеней, на яку можна впливати, щоб відтермінувати старіння та покращувати фізіологічний стан. 

Зараз команда розробляє способи впливу на згадану мішень, інформує пресслужба ПНУ.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: