fbpx

Блаженніший Святослав подарував Музею геології рідкісну мозаїку Херувима

Суспільство 14:52, 14.12, 2021

14 грудня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав завітав у Геологічний музей ІФНТУНГ.

Екскурсію по Музею геології для Блаженнішого Святослава провела провідна інженерка інституту п. Галина Боднар. Музей налічує шість систематичних колекцій, одна з яких отримала статус національного надбання, а саме мінералогічна колекція.

Як символ захисту та опіки над університетом Патріарх подарував музею мозаїчну ікону ангела Херувима. Ручну роботу виконав відомий прикарпатський мозаїст о. Євген Андрухів – голова комісії сакрального мистецтва Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, повідомляє пресслужба Архієпархії.

“Щиро вдячний за подаровану унікальну нагоду споглядати Божу Мудрість та красу Божого творіння, увічнену у збірці унікальних експонатів вашого геологічного музею. Щиро вдячний засновникам, дослідникам та працівникам музею за збереження і розвиток цього національного скарбу України”, – подякував Отець і Глава УГКЦ.

Для створення ікони мозаїст використав каміння з п’яти континентів. В богослов’ї образ Херувима – це своєрідний міст між Богом і людиною. На іконі можна побачити, як одне крило спрямоване зверху вниз, що символізує те, що Господь з небес прийшов до людини. А друге крило напрямлене вверх, що символізує піднесення людини до неба.

Блаженніший Святослав подарував Музею геології рідкісну мозаїку Херувима

Обличчя ангела зроблене із білого каменю гальки «Тасос», тому що безколірність символізує ангельську чистоту. Округлі форми крил є підтвердженням того, що ангели мають початок, але не мають кінця. Німб – символ святості, бо ангели – без плями гріха. Лінії, що навколо лику, втілюють зв’язок земного і небесного. На іконі переважають 2 кольори – зелений (як символ життя) та голубий (як символ неба).

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: