fbpx

Брошнів-Осадська громада звернеться до екологічного комітету ВРУ щодо масштабної пожежі на ТОВ "СВІСС КРОНО"

Суспільство 16:08, 05.07, 2023

В ніч на 30 червня мешканці прилеглих до ТОВ «СВІСС КРОНО» вулиць у Брошнів-Осаді почули потужний вибух. На підприємстві була масштабна пожежа, в соціальних мережах ширяться відео очевидців пожежі. Вже під ранок у минулу п’ятницю, 30 червня, люди бачили, як від заводу від’їжджали два пожежні автомобілі.

Однак жодної офіційної інформації щодо факту виникнення на цьому підприємстві надзвичайної ситуації в Брошнів-Осадську селищну раду не надходило. Не було про це оперативної інформації і в інформаційних джерелах структурних підрозділів ДСНСУ, повідомили на сайті Брошнів-Осадської селищної ради.

4 липня відбулось позачергове засідання комісії Брошнів-Осадської ради з питань ТЕБ і НС, на яке виносилось надзвичайно актуальне для громади питання, яке стосується події на ТОВ «СВІСС КРОНО» в ніч на 30 червня.

Зазначається, що засідання комісії проігнорував представник ТОВ «СВІСС КРОНО», котрий є членом комісії з питань ТЕБ і НС, хоча був належним чином повідомлений, щоб дати пояснення щодо ситуації.

З слів представника Калуського ДСНС стало відомо, що з приводу події на ТОВ «СВІСС КРОНО» ще донині не підписано відповідний акт. Повідомлення про пожежу та про участь в огляді місця події представників від Брошнів-Осадської селищної ради керівництво заводу взагалі проігнорувало. Тож члени комісії схилялись до думки, що в цьому випадку вбачається низький моральний рівень представництва ТОВ «СВІСС КРОНО» у ставленні до органу місцевого самоврядування та громади, а також можливий умисел, щоб замовчати резонансну подію.     

Комісія з питань ТЕБ та НС заслухала виступи начальника відділу правового забезпечення і охорони праці селищної ради Володимира Трояна та поліцейського офіцера громади, капітана поліції Віталія Рибчака. Було продемонстровано відеоролики з місця зазначеної вище події, обговорено робочі питання, серед яких акцентовано увагу на створенні стаціонарного екологічного поста, який би робив заміри повітря на вміст формальдегіду, а також здійснював контроль за радіаційним фоном сировини, яку доставляють на завод.      

Спеціалізована лабораторія взяла необхідні зразки з місця події, і в 10-денний термін будуть висновки, які вказуватимуть на першопричину та наслідки пожежі для довкілля.

Комісія вирішила:

  • керівникам підприємств, установ та організацій при виникненні на об’єкті господарювання надзвичайної події – терміново повідомляти селищну раду (дата, година, короткий опис події);
  • рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій провести додаткові обстеження щодо стану пожежної безпеки та охорони праці на об’єктах господарювання;
  • Рожнятівському відділу Калуського районного управління ГУ ДПСС в Івано-Франківській області провести позаплановий захід – обстеження ТОВ «СВІСС КРОНО» (моніторинг повітря і радіаційного фону);
  • відділу правового забезпечення і охорони праці звернутися з листом в обласну раду щодо встановлення в смт Брошнів-Осада стаціонарного екологічного поста.

За наслідками перевірки Брошнів-Осадська селищна рада звертатиметься з офіційним листом до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування щодо взяття на контроль зазначеної ситуації.  

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: