fbpx

Чоловік франківської нардепки Оксани Савчук веде бізнес з росіянином

Суспільство 07:23, 18.12, 2023
НА ФОТО: Андрій і Оксана Савчуки. Фото з соцмереж

У е-декларації народна депутатка від ВО “Свобода” Оксана Савчук вказала, що її чоловік є співвласником фірми “Велдотерм-Україна”. КУРС з’ясував, що частка цієї фірми зареєстрована на Дмитра Дейкіна з росії, який веде там бізнес та платить податки.

У 2022 році народна депутатка Оксана Савчук заробила у Верховній Раді 457 455 гривень та отримала 2245 гривень процентів. Її чоловік Андрій Савчук отримав 36 277 гривень зарплати у ТОВ “Велдотерм-Україна”, 51 000 гривень доходу від надання майна в оренду та 215 гривень відсотків у банку.

Оксана Савчук на банківських рахунках має 194 688 гривень, готівкою зберігає 12 000 євро та 6000 доларів США, чоловік має 1000 доларів заощаджень.

Оксана Савчук користується готельним номером у столиці, проживання в якому оплачується з державного бюджету, та нерухомістю, зареєстрованою та чоловіка. Так, у власності Андрія Савчука є квартира (57,6 кв. м) та господарське приміщення (15,7 кв. м) у Крихівцях; пів квартири у Калуші  (60,9 кв. м) та земельна ділянка у Старому Лисці (2000 кв. м).

У 2021 році він купив будинок площею 215,3 кв. м та ділянку 500 кв. м. Вартість будинку у декларації вказана 984 309 гривень, ділянки – 31 000 гривень Хоча на сайтах нерухомості будинки у Крихівцях навіть на 100 квадратів з ділянкою площею 4-5 арів стартують щонайменше від 2 мільйонів гривень.

Також 8 грудня Оксана Савчук подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, де зазначила, що стала власницею квартири у Ходорові на Львівщині. За даними реєстру прав власності на нерухоме майно, цю квартиру нардепка отримала у спадщину.

У декларації Савчук вказала, що її чоловік не просто працює у ТОВ “Велдотерм-Україна”, а є співвласником цього підприємства. Йому належить частка 8%.

За даними аналітичної системи youcontrol, ТОВ “Велдотерм-Україна” зареєстроване у Калуші. Кінцевим бенефіціарним власником фірми є німецька компанія “Інгеніллем Людгер”, Андрію Савчуку справді належить частка 8%, а частка 24,5% належить Дейкіну Дмитру Євгеновичу, який начебто має українське громадянство, але прописаний у москві.

Чоловік франківської нардепки Оксани Савчук веде бізнес з росіянином 1

На сайті “Велдотерм-Україна”  зазначено, що підприємство є філією німецької компанії “Weldotherm” та займається виготовленням газових та електричних індустріальних печей, нагрівальних елементів, вимірювальних приладів для проведення термічної обробки тощо.

На сайті “Weldotherm” вказано, що справді українська філія знаходиться у Калуші, а також зазначено, що у москві працює російська філія німецької компанії.

У відкритих російських реєстрах ми знайшли інформацію, що Дмитро Дейкін, який є співвласником калуського ТОВ “Велдотерм-Україна”, очолює кілька підприємств у росії, серед них ТОВ “Велдотерм-Сервис”.

Чоловік франківської нардепки Оксани Савчук веде бізнес з росіянином 2

Також зазначено, що 2022 році ТОВ “Велдотерм-Сервис” сплатило у росії майже 1,5 мільйона рублів податків.

Чоловік франківської нардепки Оксани Савчук веде бізнес з росіянином 3

У той час як бізнес-компаньйон Андрія Савчука сплачує країні-агресору мільйонні податки, Оксана Савчук зазначила у е-декларації, що її чоловік перерахував на ЗСУ тисячу гривень Є-підтримки.

Чоловік франківської нардепки Оксани Савчук веде бізнес з росіянином 4

Нагадаємо, Оксана Савчук у вересні не підтримала правку за негайне відкриття е-декларацій.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: