fbpx

Чому необхідне очищення води від заліза

Суспільство 18:13, 04.09, 2019

Причина перевищення норм рівня Fe у воді може мати як природний характер, так і бути результатом зовнішнього впливу:

  • Хімічні реакції в ґрунті, при яких мінерали з вмістом заліза і залишки металоконструкцій постійно розкладаються.
  • Стоки промислових підприємств, сільськогосподарської діяльності і міської каналізації.
  • Жалюгідний стан трубопроводів, що давно вимагають заміни.
Чому необхідне очищення води від заліза 1

Ці фактори обумовлюють постійне зростання рівня вмісту заліза у воді. Така вода, відповідно, буде далека від норм допустимої концентрації, встановлених СанПіНом, – 0,3 мг/л. Дані лабораторних проб говорять про високу концентрацію заліза навіть в умовно сприятливих, з точки зору екологічної обстановки, районах.

Навіть незначне підвищення рівня заліза (від 0,5 до 1 мг/л) надає воді «металевий» присмак, а більш високі показники викликають появу іржавих плям, що залишають слід на одязі (після прання), сантехніці й інших предметах. Тому очищення води від заліза зі свердловини або водопроводу є обов’язковою складовою нормального життя.

У чому небезпека високого вмісту заліза у воді?

Важкі наслідки для здоров’я

У допустимих межах залізо благотворно діє на організм людини, але значне перевищення норми порушує роботу обмінної системи, скупчення заліза негативно впливає на багато внутрішніх органів. Змінюється природний кров’яний склад, збільшується ймовірність появи алергії. Діяльність залізобактерій призводить до хронічних порушень роботи кишечника.

Погіршується натуральний смак води, знижується поживна цінність їжі. Тверді суспензії Fe всередині труб швидко засмічують водопровід, руйнують ущільнювачі в сантехніці і побутових приладах. На всіх предметах, що контактують з такою водою, з’являються плями іржі, що важко виводяться (одяг, білизна, сантехніка, тощо). Наївно вважати, що позбутися від надлишків заліза у воді можна простим кип’ятінням або будь-яким механічним способом. Очищення питної води від заліза – процес непростий і вимагає більш серйозного підходу. Є кілька способів якісного очищення, на яких і засновані фільтри очищення системи води від заліза. У нових свердловинах рекомендується одразу зробити аналіз проб води. Він не завадить і при явній зміні смаку і кольору води. Якщо немає можливості завезти пробу в день забору, то її можна закрити непрозорим пакетом і помістити в холодильник. Максимальний термін зберігання такої проби – дві доби! Якщо за цей період не вдалося вивезти пробу на аналіз, забір варто повторити.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: