fbpx

Чотири пари щодня: як вчаться на карантині у Франківському медичному коледжі

Суспільство 13:20, 27.03, 2020

У час карантину, оголошеного для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19, освітній процес в Івано-Франківському базовому медичному коледжі не припиняється, а проводиться у формі дистанційного навчання. І не просто за принципом: викладач щось радить почитати, а студент відкладає на «завтра-післязавтра». У коледжі все серйозно: чотири пари щодня, розклад дзвінків, лекції викладачів, індивідуальні консультації і навіть практика. Тільки дистанційно: не в навчальних аудиторіях, а у власних домівках студентів і викладачів. 

Про особливості такого навчання розповідає директор ІФБМК Володимир Стасюк.

“Для себе ми вирішили, що карантинний період треба використати максимально ефективно для навчального процесу. Тим більше, що терміни карантину продовжуються і важко спрогнозувати, як довго він триватиме. Очевидно, і семестр буде продовжено, і переноситимуться вступні іспити, і, можливо, як в Європі, новий навчальний рік розпочнеться з жовтня. Вирішили, що найкращий варіант – це дотримання попереднього розкладу, за яким вчилися до того. Перевага такого дистанційного навчання в тому, що студенти займаються стало, в режимі розкладу, щодня по чотири пари плюс щодня дві консультації по 45 хвилин”, – розповів директор.

Якщо раніше пара тривала 1 годину 20 хвилин, то тепер – годину. Є перерви, щоб діти могли відпочити. І перший дзвінок не о 8 ранку, як звично у коледжі, а о 9 годині, бо так зручніше і викладачам, і студентам, які всі зараз перебувають удома.

Викладачі спільно зі студентами та методистами коледжу вибирають найбільш технічно доступні форми дистанційного навчання: онлайн-заняття, скайп-конференції, відеоуроки, лекції-презентації, тестування з використанням різноманітних освітніх платформ, в тому числі платформи Moodle, яка діє на сайті коледжу і на яку підписані всі студенти. Там викладені завдання, лекції, схеми, тексти. Використовують всі доступні форми електронного зв’язку: вайбер, Zoom, Інстаграм тощо. Є опитування, є запитання від студентів, є діалог – як вербальний, так і електронний.

“Навіть такий предмет як фізкультура, який був у розкладі занять, ми замінили іншими навчальними предметами і дисциплінами, але викладачі фізвиховання виклали різні цікаві відеовправи, чим можна займатися щоденно вдома під час перерв або після закінчення занять”, – додає директор.

Всі під’єднані до інтернету чи 4G в смартфонах. Якщо ж раптом десь з технічних причин зникає інтернет, то використовують звичайний телефонний зв’язок для індивідуального навчання.

Студент, попрацювавши тиждень, може звернутися до викладачів, якщо щось не зрозумів і потребує додаткового пояснення, – для цього відвели час у суботу.

“Облік занять здійснюють завідувачі відділень згідно з даними, які викладачі і старости груп подають щодня. Студенти знають (ознайомлені з вищезгаданим Положенням), що після завершення карантину вони складатимуть звіт про свою навчальну працю. Перевірятимемо конспекти та інші паперові, електронні носії навчальної «продукції» – це один етап контролю, а ще буде комісійний контроль рівня знань по типу комплексного іспиту (заліку). У кожній групі на кожному курсі буде створена комісія з викладачів дисциплін, голів циклових комісій, методистів, завідувачів відділень, заступників директора коледжу, представників студентського самоврядування. Перед такою поважною комісією студент буде захищати знання, здобуті дистанційно. За кілька днів проведемо такі комплексні іспити, тобто паралельно проходитиме навчання і захист того, що вчили дистанційно”, – розповідає про методику оцінювання Володимир Стасюк.  

Якщо хтось не зможе підтвердити свою працездатність під час карантину, то йому дадуть можливість провчитися ще один рік.

“Безплатно, навіть якщо це студент-контрактник. Хто “проспав” вдома карантин, той вчитиметься додатковий рік”, – підсумував директор.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: